Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Glosa: Rozvodem Žilkové a Stropnického může nejvíce trpět Kordula. Duše náctiletých je křehká

+ Další 4 fotografie

Rozvod herečky Veroniky Žilkové s bývalým hercem a současným českým diplomatem v Izraeli Martinem Stropnickým je od začátku jedním velkým divadelním představením, jehož scénář tak trochu připomíná slavný film Válka Roseových. Bohužel jednou z představitelek celé rodinné tragikomedie je i jejich šestnáctiletá dcera Kordula, která se naprosto nevinně nachází mezi dvěma mlýnskými kameny v podobě svých slavných rodičů.

Rozchod e-mailem

Po letech, co se herečka Veronika Žilková (60) a její budoucí exmanžel Martin Stropnický (65) pohybovali v českém showbyznysu a prostředí naší vysoké politiky, nikdo nečekal, že by se právě z jejich rozvodu stala veřejná záležitost. I když známá herečka nepatří k těm celebritám, které by si své soukromí nějak příliš střežily, její reakce na rozchod s manželem a otcem její nejmladší dcery Korduly dozajista mnohé překvapila.

Samořejmě to, že Stropnický Žilkovou o rozchodu informoval prostřednictvím e-mailu těsně po návratu z jejich společné rodinné dovolené, nebylo od českého diplomata působícího v Izraeli zrovna košer, přesto se ale mohla druhá strana, ať už byla jakkoli zhrzená a ublížená, zachovat rozumněji a ne jako prodavačka na tržišti v Istanbulu. 

Ego, které utrpí takovou nečekanou ránu, má potřebu zmírnit bolest tím, že se budeme snažit o to, aby ten, kdo nám zranění způsobil, trpěl stejně jako my. Problém umělecky zaměřených lidí, mezi něž se herečky a herci bezpochyby řadí, je bohužel ten, že vlastní většinou ego podstatně větší než obyčejní smrtelníci.

Je v tom nevinně

Celou touto situací musí bezpochyby nejvíce trpět Kordula. Nejenže rozvod rodičů v době, kdy už nejste děti, ale ještě nejste ani dospělí, je pro vás dost těžký, ale zároveň je to horší, když jsou vaši rodiče známé osobnosti a jako bonus se ještě veřejně očerňují. Podle slov Žilkové se prý Martin Stropnický o svou nejmladší dceru vůbec nezajímá.

“Před dvaceti lety se Martin Stropnický, tehdy byl velvyslanec ve Vatikánu, vracel kvůli dětem předčasně, aby se podílel na jejich výchově. Tak jsem doufala, že i tentokrát, není to předčasně, ale bylo by to v termínu, že by mohl pochopit, že ta dcera ho taky potřebuje, jako ho potřebovaly tři předchozí děti. Opak je pravda," řekla bez obalu slavná herečka pro pořad ShowTime CNN Prima News. "Škoda, že ty předchozí děti mu stály za to, aby se vrátil… A tahle mu za to nestojí," dodala.

Sama Kordula se ale prý se svým tátou nechce kontaktovat. Co přesně za tím vězí, není jisté. Na její rozhodnutí mohl mít vliv samotný fakt, že si Stropnický našel mladší milenku, která ho v jejích očích "odloudila" milované mamince, a dává mu rozpad manželství za vinu. Dalším faktorem může být i vliv Veroniky, která velmi otevřeně mluví o Stropnického přešlapech jak ve vztahu k ní jako k ženě, tak ve vztahu k jejich společné dceři. Duše šestnáctileté dívky je křehká a ovlivnitelná a v mnoha případech bude dcera vždy stát na straně matky, ať už je pravda jakákoli.

Vyjádření se liší

K rozvodu s herečkou se poprvé vyjádřil i "zdroj všeho zla" Stropnický. Zvolil zcela jiný slovník než jeho dosavadní partnerka a nezapomněl se zmínit ani o vztahu ke Kordule. “Na Kordulce mi velice záleží. Doufám, že časem zvítězí racionalita tak, aby byl naplněn zájem naší nezletilé a zároveň již téměř dospělé dcery. Jsem ale přesvědčený, že právě proto tohle téma nepatří na veřejnost,” řekl pro ShowTime, čímž v podstatě popřel tvrzení Žilkové a zároveň diplomaticky poukázal na to, že ne vše, o čem herečka mluví na veřejnosti nebo co řeší v soukromí s dcerou, musí být ta jediná a jednoznačná pravda.

Jestli Kordula zůstane pod vlivem své matky, anebo svého otce vezme ještě na milost, to ukáže čas, ale předpokládáme, že k tomu bezpečně dojde až ve chvíli, kdy se všechny zjitřené emoce kolem rozpadu vztahu jejích milovaných rodičů uklidní a bolest způsobenou pocitem "zrady" zatím jediného důležitého muže v životě dospívající Korduly vyléčí čas.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy