Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

GLOSA: Rajchlova pravá ruka Rédová šíří lži. Od hoaxů ke covidu k dezinformacím o Ukrajině

GLOSA: Petra Rédová šíří lži o Ukrajincích. Ze sestřičky se přeorientovala na válečnou expertku
Zdroj: profimedia
glosa

Dezinformace o Ukrajincích se šíří pořád dál. Důkazem toho jsou obvinění, která na sociální sítě vypouští Petra Rédová, věrná parťačka pořadatele protivládních demonstrací Jindřicha Rajchla a funkcionářka jím nově založené strany. Ač je sama údajně zaměstnaná v nemocnici v Anglii, šíří mezi lidi zavádějící informace o ukrajinských uprchlících v Česku. Ve svých videích například říká, že jsou Ukrajinci okupanti a že nemají právo na zdravotní péči v našich nemocnicích.

Petra Rédová není v kruzích profesionálních nespokojenců žádným nováčkem. Její angažmá začalo už při covidu, kdy nejdříve tvrdila, že nemoc neexistuje, poté zase říkala, že očkování naopak může za bujení jeho nových mutací. Byla tehdy představovaná jako sestřička z jednotky intenzivní péče nejmenované brněnské nemocnice, ale i to se ukázalo jako lež. Kauze se věnoval web Manipulátoři.cz, který informace ověřoval.

"Petra Fajmonová Rédová se věnuje astrologii a ezoterice, provozuje e-shop, ve kterém si můžete koupit kosmetickou houbičku za 145 Kč nebo předražené čaje. Věnuje se také tzv. kyslíkové kosmetice. Rovněž je uvedena jako provozní prodejny s kosmetikou. Také nabízí léčitelství," napsal výše zmiňovaný web. Samozvaná odbornice na covid se velmi rychle přeorientovala a přidružila k Jindřichu Rajchlovi. Začala také šířit "zaručené informace" o Ukrajině, které však ze všeho nejvíc připomínají podobné lži, jaké říkala o koronaviru.

S pravdou si dělá, co chce

Kus jejího videa se teď stal hojně diskutovaným na sociálních sítích, kde ho uveřejnil účet jménem Barbora Mercury, který se na podobné dezinformátory zaměřuje. "Bylo mi řečeno, že naši ukrajinští kamarádi, kteří k nám přijeli okupovat naši zem, se domáhají veškeré péče. S dítětem dorazí s běžnou rýmou, ale domáhají se všech vyšetření," líčí Rédová bez jakýchkoli důkazů či zdrojů informací praxi, která je podle ní v Česku běžná.

Zní to velmi podobně jako bludy, které šířila během epidemie koronaviru a které neměly s pravdou absolutně nic společného. Ještě bizarnější rozměry pak video nabírá poté, co se sestra snaží tvrdit, že "inteligentnější" sestřičky se dívají lidem do pasů a posuzují, zda se u nich doma bojuje či ne. Skvělé, kdyby Rédová mluvila pravdu, máme v každé sestřičce lepšího znalce ukrajinského konfliktu, než jsou naši přední vojenští analytici. Žena vše opět tvrdí bez jakéhokoli důkazu či odkazu na zdroj. Petra Rédová si prostě s pravdou dělá, co chce.

"V pasech mají razítka z Izraele, z Egypta a podobně, takže zneužívají náš systém," ukazuje svůj absolutně pomýlený systém přemýšlení Rédová. Jistě, ten kdo jednou odletěl na dovolenou do Egypta, jedné z nejlevnějších destinací u moře, nemá pak mít nárok na zdravotní péči. Podle logiky Rédové si zřejmě ti lidé měli šetřit peníze pro případ války a měli počítat s tím, že se jejich městem proženou ruští okupanti. Zajímavé by bylo, co by řekla při pohledu do pasu Ukrajince, jenž by byl z Bachmutu a měl razítko, nedej bože, třeba z Chorvatska.

Stejný úkaz jako Hamplová

Bizarní je, že za podobné výroky Rédová i přes prokázané lži nemusela pykat. Ba dokonce naopak, v loňském roce se pokoušela kandidovat do Senátu. Jistě by se jí skvěle souznělo s dalším podobným úkazem v této komoře parlamentu, dezinformátorkou Janou Zwyrtek Haplovou, která nedávno šířila rasistické názory. Za koho kandidovala a v čí struktuře momentálně figuruje? Nemusíte hádat dvakrát, PRO, tedy strany Jindřicha Rajchla.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy