Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Glosa: Polopravdy Ondřeje Novotného a další pohroma pro Survivor

Moderátor Ondřej Novotný si ve své profesi vede dobře.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Glosa

Živé streamy Ondřeje Novotného na Instagramu začínají být oblíbenější než samotný Survivor. Má to ale jeden velký háček. Dělají je i soutěžící, kteří ze show už vypadli. Zatímco na svých sociálních sítích je šéf Oktagonu za správňáka, například poslední odpadlík Filip Jánoš ho nepřímo obvinil ze lži. 

Prokleté genderové pravidlo se stalo osudným aktuální řadě Survivoru. Kdo si myslel, že teatrálním odchodem Jirky to skončilo, byl na omylu. A to především Ondřej Novotný a celá produkce pořadu.

Za vše může Jirka

Novotnému se musí uznat, že ve svém recapu k 13. a 14. dílu slušně potopil Jirku Hanouska, z nějž v podstatě udělal psychopata, který neunesl, že se mu rozpadla aliance, zalekl se, že by mohl jít do duelu, a raději vzal nohy na ramena. Pak začal tvrdit, že vlastně kromě výřečného a trochu až hysterického realitního makléře genderové pravidlo nikomu na ostrově nevadilo. Možná trochu Martinovi. Jinak nikdo nepozvedl ani obočí. To vyplývá ze slov samotného moderátora na jeho Instagramu.

“Nebyla kolem toho žádná zásadní hádka. To pravidlo bylo mnohokrát použito. Někdy je to na začátku, jindy ve hře. V různých sériích. Mně se to nelíbí. Cítil bych se tím zrazen a ohrožen. Klobouk dolů před Novou, že to udělala takto veřejně, i když věděli, že to bude předmětem diskuze,” řekl doslova Novotný, který následně oznámil, že genderové pravidlo bude použito pouze dvakrát, jednou v kmeni Rebelů a pak u Hrdinů.

Genderové pravidlo vadilo všem

A teď od začátku. Zatímco Novotný se pokouší tvrdit, že jediný, komu genderové pravidlo vadilo, byl Jirka, vše je jinak. To už bylo zřejmé po návratu Petra Švancary, který kritikou nešetřil. Na genderové pravidlo následně doplatil i Petr Havránek alias Pítr. Nejvíc ale karty odkryl Filip Jánoš, který zveřejnil téměř půlhodinové video, v němž rozčileně vlastně odhalil něco, co mělo zůstat v Dominikánské republice. A to, že genderové pravidlo má v podstatě neomezenou platnost a nutí soutěžící hrát v mantinelech, které celou soutěž kazí a dopředu de facto určují, kdo dojde do sloučení.

Takže zatímco Novotný tvrdil, že genderové pravidlo se použilo pouze jednorázově, Filip odhalil něco, co nám produkce raději neukázala. “Oni nám před mým vypadnutím řekli, že je nás osm chlapů a šest žen. Rozdíl dva. Jak bude rozdíl větší než dva, tak ženy dostanou imunitu. Takže jak bych já porazil Karolínu, tak Karolína vypadne a zase platí gender pravidlo. Za týden bych šel do duelu znovu, protože by nás bylo málo chlapů. Byla by vysoká šance, že vypadnu. Jakou máš motivaci snažit se? Vyhodíš ženu, vyhraješ druhý duel a platí zase gender pravidlo,” ptá se sám sebe Filip s tím, že kdyby mu o tomto pravidlu řekli na začátku, nikdy by neposlal do duelu Katku, ale sáhl by po některém z mužů ve svém kmeni.

Zajímavé je, proč se to řeklo předtím, než se vůbec rozhodlo o tom, kdo vypadl. Chtěla snad produkce ovlivnit průběh hry? Z popisu událostí Filipa Jánoše to tak vypadá. "Pokud vypadne Filip, bude vše tak, jak má být. Vypadne-li některá z dívek, budou holky zase v bezpečí," přesně takhle se dala slova produkce číst. To je pak jasné, že Karolína a Pavlína tlačily ostatní, aby vyřadili Andreu.

Filip potopil Novotného

“Tohle pravidlo má za následek, že muži chtějí vyhodit muže a ženy ženy. To pravidlo kazí celou hru,” rozčiloval se Filip, který přesně přečetl hru. Ale příliš pozdě.

Jak moc ožehavé téma genderové pravidlo je, bylo zřejmé i během nedělního recapu Ondřeje na jeho Instagramu. Ačkoli si tam pozval Filipa, jehož kritické video viděl a některá témata s ním dokonce i v živém vysílání řešil, tomuto se obloukem vyhnul. Genderové pravidlo tak začíná být pro produkci a samotného Novotného sprostým slovem. Jen škoda, že chybí větší transparentnost a pravda je to poslední, čeho se divák dočká. Jsem tak dost zvědavý na vyjádření dalších vypadlých hráčů. I ti budou mít určitě hodně co říct.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy