Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

GLOSA: Podivnosti okolo nadraného Jiřího Ovčáčka a otázky, na které dluží odpověď

GLOSA: Podivnosti okolo nadraného Jiřího Ovčáčka a otázky, na které dluží odpověď
Zdroj: Se souhlasem Jiřího Ovčáčka
GLOSA

GLOSA: Mluvčí prezidenta Miloše Zemana (77) Jiří Ovčáček (42) se v noci ze čtvrtka na pátek, pár hodin před jmenováním nové vlády, opil, jak zákon káže. Ke cti mu slouží, že vůbec nezapíral, veřejně se kaje a slibuje, že se to už nebude opakovat. Z pokání ale nějak vypadly odpovědi na několik ožehavých otázek.

Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček ve svém podroušeném stavu odmítal opustit taxík, nezaplatil a na ošetření do nemocnice musel za asistence policie. Jeden ze zdrojů (Aktu.cz) tvrdí, že slovně a fyzicky napadal záchranáře.

„Chci se všem omluvit –⁠ záchranářům, policistům i panu taxikáři –⁠ za to, co se stalo. Bylo to výjimečné selhání, kterého mi je nesmírně líto. Prosím o odpuštění,“ kál se tiskový mluvčí ve vyjádření pro CNN Prima News.

Na sociálních sítích má kupodivu docela podporu; ještě aby ne, když se s jistou mírou nadsázky o nás říká, že jsme národ alkoholiků.

„Upřímně řečeno: nemám ho rád, ale tady se zachoval jako frajer. Nezapíral, přiznal a omluvil se. A přiznejme si: kdo z nás se takhle neopil,“ píší například Tomáš a další. „No, abych napadala záchranáře, to se mi opravdu ještě po alkoholu nestalo,“ reaguje třeba Alena.

Buď jak buď, opilecké řádění Jiřího Ovčáčka by nejspíš zasloužilo ještě odpovědět na minimálně dvě doplňující otázky.

1. Kde ho tak nabumbali?

Je nouzový stav a hospodští i bary musí zavírat v deset hodin večer. Jiří Ovčáček přesto vrávoral noční Prahou ve tři ráno ve stavu značně nestřízlivém. Opravdu ho napojili někde na privátu? Může se jako čestný katolík Jiří zaručit, že nebyl v podniku, který by porušil vládní nařízení?

2. Protekční zacházení?

Jiří Ovčáček se nechal panem taxikářem odvézt do pražské Dělnické ulice. Když ke konfliktnímu a prominentnímu opilému muži dorazila policie a záchranka, dostalo se mu odvozu do Ústřední vojenské nemocnice, která je dost daleko od místa události. Přitom jen přes vodu, pár set metrů od incidentu, je nemocnice Bulovka, na druhou stranou přes řeku Nemocnice Na Františku. Je opravdu jen náhoda, že ho raději odvezli do špitálu, kde má dobré kontakty jeho šéf, prezident republiky?

Ochranka ho nevyzvedávala

Server Aktu.cz také uvedl, že prověřuje informace, že Jiřího Ovčáčka z nemocnice odvážel vůz ochranné služby.

Pokud by to byla pravda, mohlo by jít o nejskandálnější věc z celého incidentu. Ochranka prezidenta neslouží jako taxi.

Nicméně tuhle informaci vyvrátila policejní mluvčí.

Ať už vše bylo jakkoli, je v pořádku, že se veřejnost zajímá. Bývalý redaktor komunistických Haló novin Jiří Ovčáček tu sedm let nemístně a nesmyslně moralizuje na všechny strany, uráží a ponižuje, takže by každý očekával, že se bude chovat jako symbol ctnosti. Ve své funkci se skutečně nemůže opíjet a řádit jako mužík. Na druhou stranu je třeba přijmout fakt, že Miloši Zemanovi omluva stačila a že mluvčí, i když se opil mimo pracovní dobu, pokračuje dál.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy