Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

GLOSA: Nejdivnější ročník StarDance. Čachruje televize s covidem a chrání Miraie před vypadnutím?

Zbylé páry StarDance během charitativního večera.
Zdroj: Se souhlasem České televize
GLOSA

GLOSA: Česká televize vysílá nový ročník oblíbené taneční zábavy StarDance show; vypadá to ale, že tentokrát se jí vůbec nedaří. Do všeho jí hází vidle covid, bohužel se ale podle informací ze všech stran zdá, že i produkce soutěže hází vidle do covidu.

Šok z dění ve StarDance

Abychom si to ujasnili už od začátku: nejde o žádné hysterické plašení, nýbrž o to, že do médií se začínají docela ve velkém ozývat i ti lidé spojení se soutěží, kteří doteď novináři opovrhovali. Natolik jsou šokovaní tím, co se má podle nich v letošním ročníku dít.

Že produkce StarDance nemůže za covid, to je jasné. To si nemusíme vysvětlovat. Může ale jednoznačně za to, jak se na něj připravila, respektive spíš nepřipravila.

Nepřipravená ČT

Jde přece o projekt za desítky milionů (60-80) a u nich je pravidlem, že když je chystají profesionálové, připraví si krizové scénáře pro nejhorší možné události, které mohou nastat.

Párkrát se už ukázalo, že v České televizi moc připraveni nebyli. Když covid vyřadil moderátorku Terezu Kostkovou, asi čtyři dny pak za ni zoufale hledali náhradu. Když vir zasáhl hlavního choreografa Marka Zelinku, nikdo nenaskočil na jeho místo, a tak si tančící páry musely poradit samy.

Čachry s covidem

Co je ale mnohem horší, jsou zvěsti, jak lehkovážně se má údajně zacházet s protiepidemiologickými opatřeními. A to přesto, že oficiálně veřejnoprávní stanice tvrdí, jak je pro ni zdraví účastníků, štábu i diváků to nejdůležitější.

Když před pár týdny těsně před přenosem zničehonic zmizela ze soutěže herečka Simona Babčáková, nikdo nic nevysvětloval. Proč?

Samozřejmě "určitě neměla covid, zcela jistě ji nevedli potajmu zadem. Určitě by to automaticky neznamenalo novou karanténu pro další neočkované, určitě by do ní povinně nemusel neočkovaný Mirai, se kterým byla při zkouškách i generálce v intenzivním kontaktu." Mirai by při karanténě chyběl již podruhé, a tak by vypadl, takže by nemusel končit Zdeněk Godla.

Další zvláštní machinace

Nyní se po posledním přímém přenosu vir potvrdil i u tanečnice Lenky Nory Návorkové. Ta už se předtím rozhodla vynechat kvůli únavě těla, takže by vlastně nemuselo o nic moc jít. Jenže…

"V pondělí a úterý byla na společných trénincích s Miraiem, ještě figurovala i v medailonku, jenže tady z toho mají někteří už pocit, že se tu z epidemiologických opatření dělá trhací kalendář. Opět by musel do karantény Mirai Navrátil a končil by, přitom byl znovu na parketu," tvrdí nám zdroje.

Pochyby

Tanečnice covid raději oznámila veřejně až po přenose a určitě vůbec ne kvůli tomu, aby se produkce mohla tvářit, že o ničem nevěděla, a proto Mirai mohl ještě tančit. Prý šla na test individuálně a zatímco ostatní už výsledky měli před přenosem, ona prý ne. A nejspíš se teď dozvíme i to, že se s Miraiem vůbec nepotkala, že je vlastně všechno v nejlepším pořádku.

Neslyšet tolik stížností ze všech stran produkce i štábu, i od lidí, do kterých by to člověk nikdy neřekl, připadalo by mi pomalu, že si tu někdo na Českou televizi a StarDance zasedl. Po všech těch informacích ale věřím spíš tomu, že se tu s diváky a veřejností ze strany StarDance nemusí hrát úplně fér hra

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy