Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Glosa: Mikýř odhalil největší tajemství Survivoru. Zákulisí vám změní pohled na věc

+ Dalších 27 fotografií

Přelstít, přehrát, přežít. Základní pravidla Survivoru, která jsou pro soutěžící čím dál hůř splnitelná. A to především v česko-slovenské verzi. A má to jednoduchý důvod. Hra se totiž začíná hrát ještě před nástupem do letadla a aliance jsou jasné ještě dřív, než se fanoušci vůbec dozví, kdo v nejnáročnější show světa bude bojovat o přežití. A právě to ničí podstatu Survivoru.

Na začátek je nutné říct, že třetí řada Survivoru je snad nejlepší, kterou česká produkce dosud nabídla. A takto troufalý jsem, i když jsme zatím viděli jenom čtyři díly. A to především kvůli složení soutěžících. Nebo alespoň části z nich.


Ornella chce domů od prvního dne

Kmen Lovců netřeba řešit. Ten totiž doslova prolézá testosteronem, což je pochopitelně správně. Ačkoliv i mezi nimi jsou známé osobnosti, kdy Tomáš Rys má víc fanoušků než někteří Titáni, kteří mají být složení z VIP osobností. Jde však o fanoušky Survivoru, kteří si přišli hru užít a mají ji nakoukanou.

Pak tu jsou celebrity, které musela produkce show mnohdy dlouhé měsíce přemlouvat. A to je kámen úrazu, což je vidět například u Ornelly Koktové, kterou hra nijak zvlášť nebaví, a nikdo se v kmeni netají tím, že chce Koktova žena domů. To naznačila mimochodem i Kateřina, která vypadla v duelu s Denisou, přestože by se doma nejraději viděla Ornella, které už od druhého dne kručí v břiše.


Mikýř má všechny na mušce

Pojďme ale k jádru problému. To odhalil Martin Mikyska, který se na Survivor připravil jako nikdo před ním. A to nejen tak, že trénoval hod vším, co mu přišlo pod ruku, ale především si připravil rozhovory se všemi členy kmene Titánu a hodlá je postupně vydávat, podle toho, jak kdo bude vypadávat.

A tady je zásadní problém, se kterým se jako fanoušek Survivoru jenom těžko smiřuju. Jelikož Mikýř věděl, s kým bude v Survivoru, věděli to i ostatní. Aliance se tak nezačínají tvořit až na ostrově, ale ještě doma z pohodlí gaučů. To mi ve studiu mimochodem přiznala i první vypadlice Adéla Krejdlová, která mi v rozhovoru prozradila, že se jí měl Sebastian svěřit, že už na letišti se rozhodlo, že jako první vypadne ona, pak Ornella a to kvůli tomu, že byly v očích ostatních nejslabší.


Krejdlová nedostala šanci hrát

V ideálním světě by Adéla dostala šanci zabojovat o své místo na ostrově, v českém Survivoru měla terč na zádech už minimálně na letišti, ale s největší pravděpodobností dávno dřív. To je zřejmé i ze slov samotného Mikýře, který ve čtvrté epizodě dokonce odhalil, jak by podle něj v ideálním případě holky měly vypadávat, aby byl spokojený.

Nutno ale říct, že žádný plán není dokonalý a už vůbec ne ten, který vznikne v pohodlí domova. Survivor je naštěstí nevypočitatelný, což na vlastní kůži poznal i Mikýř, který ke svému překvapení dostal čtyři hlasy, přestože si byl jistý, že má vše pod palcem. A naštěstí se velmi šeredně spletl. A je dost možné, že se mu vymstí jeho vlastní hra.

Jakkoliv se ale hra vyvíjí a je nevyzpytatelná, není pochyb o tom, že někteří hráči přijeli na ostrov s jistým deficitem, a to tím, že hru opravdu začali hrát až po příchodu do jejich tábora, zatímco zbytek už je začínal přehrávat dávno předtím.


Survivor je nevyzpytatelný

Nestalo by se tak, pokud by o sobě navzájem nevěděli, pokud by utajení bylo přísnější a produkce by si dala víc záležet na tom, aby se ven nedostaly žádné informace. To by ale bylo v ideálním světě. Nutno ovšem říct, že aliance z Prahy nemívají dlouhého trvání a hlad je nebezpečný soupeř. Své o tom ví i první český vítěz Survivoru Vladimír Čapek, kterého se jeho kmen snažil vyřadit od prvního dne, jemu se ale podařilo přežít a získat titul Survivora.

Jak říká Ondřej Novotný, stačí přežít prvních několik kmenových rad a pak je možné vše. Což špatně odhadla Adéla Krejdlová, která stáhla kalhoty před brodem, a kdyby se psychicky nesložila, mohl být doma Mikýř a kochat se rozhovory, které by mu aktuálně byly k ničemu. A právě toho bude litovat nejspíš do konce života.

Pojďte si pustit podcast Outsider a Insider, ve kterém Karen s Karolínou odhalí zákulisí Survivoru a řeknou vám věci, o kterých jste určitě neměli tušení.

Survivor 2024

Třetí řada úspěšné reality show Survivor, kterou začala vysílat TV Nova na začátku roku 2024. Natáčí se v Dominikánské republice a hraje se nejen o titul Survivor 2024, ale také o výhru 2 500 000 Kč.

Premiéra: 27. února 2024 na Voyo (od 5. března 2024 na TV Nova)

Survivor 2024: Soutěžící a moderátor

Hlavním lákadlem byla účast Ornelly Koktové, která však soutěž poměrně brzy z vlastní vůle opustila. Mezi dalšími soutěžícími jsou například Martin "Mikýř" Mikyska, Samuel "Pirát" Krištofič či Martin Prágr.

Moderátorem je jako vždy Ondřej Novotný.

Předchozí řady Survivor Česko & Slovensko: 2022, 2023.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy