Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Glosa: Zostuzený Marek Eben a mlžení s Babčákovou. Tohle se StarDance nepovedlo

Glosa: Zostuzený Marek Eben a mlžení s Babčákovou. Tohle se StarDance nepovedlo
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
GLOSA

Jedenáctá sezóna Čechy, Moravany a Slezany milované taneční soutěžní show StarDance byla hodně očekávaná. Poprvé ji připravoval zbrusu nový realizační tým a diváci se těšili na zajímavé změny. Zatím ale soutěž budí spíš velké rozpaky.

StarDance: Nové koště dobře mete?

Když Česká televize oznámila, že na projektu poprvé nebude dělat jeho dosavadní tým, svitla jiskra naděje. Přece jen hrozilo, že „staří mazáci“ už pořad mohou připravovat mechanicky a „nová košťata“ by do StarDance mohla přinést svěží vítr.

Jenže dosud odvysílané díly ve mně, ale nejen ve mně budí trochu rozpaky. I porota už dala najevo, že v letošním ročníku se méně tančí a víc „šaškuje“, což může souviset s novým choreografem Markem Zelinkou.

Náplní této soutěže ale má být elegantní tanec, zatímco na „blbinky“ tu přece máme jiné formáty.

Covidové zmatky

Mnohem závažnější je ale to, co se děje kolem StarDance a covidu. Jistě, Česká televize nemůže virus zahnat, ale připadá mi, jako by úplně všechno nechala náhodě a až když přišel požár, teprve pak ho začali hasit.

Trochu je mi záhadou, proč například nevybírali buď jen naočkované účastníky, nebo alespoň páry, které to mají stejně, tedy nikoli jeden očkovaný, druhý ne. Vyhnuli by se více komplikacím.

Když virus vyřadil moderátorku Terezu Kostkovou, ukázalo se také, že štáb podcenil plánování krizových scénářů a ještě pár dní před přenosem skoro nikdo neměl potuchy, kdo ji nahradí. Proč neměli připravený papír s dvaceti předem domluvenými případnými náhradníky? Hned v pondělí, kdy informace o nemoci "praskla", mohli mít jasno.

Ponížený Marek Eben

A pak: jak je vůbec možné, že produkce sdělí hlavnímu moderátoru Marku Ebenovi, ať do éteru klidně vyhlásí, že diváci mohou posílat hlasy i těm, kteří ten večer netančí, že se jim započítají, když to samozřejmě vůbec nebyla pravda? Licence pořadu přece vůbec nic takového nepovoluje. Naopak to přímo zakazuje.

Populární moderátor byl kvůli tomu u televizních diváků trochu za hlupáka, i když za to zcela jistě vůbec nemohl. Realizační tým zjevně podcenil přípravu, špatně si nastudoval podmínky a pak nechal vyhlásit něco, co je nesmysl.

Výbuch hněvu?

Vůbec bych se nedivil, kdyby byla pravdivá historka, kterou jsem zaslechl od lidí zainteresovaných ve štábu soutěže: za všech okolností mírumilovný Marek Eben měl v pátek 29. 10. ve studiu vypěnit a rozhořčit se nad amatérismem, který ještě nezažil. Ruku do ohně za to dát nemůžu, nebyl jsem u toho, ale zdrojům věřím a situaci by to zcela odpovídalo.

On jde s kůží na trh, na něj v očích diváků padá vina.

Podivnosti s Babčákovou

Pak je tu podivná situace s herečkou Simonou Babčákovou. Vypadla za nevyjasněných okolností. Veřejnoprávní televize by neměla mlžit, není to soukromý subjekt. Když už na takový projekt vynakládá z našich koncesionářských poplatků podle mých zpráv přes šedesát milionů na jednu sérii, měla by být zcela transparentní.

Vůbec se pak ale nejde divit podezřením lidí, když si začnou myslet, že herečka musela ven kvůli covidu a ten se nyní tají, aby ostatní znovu nemuseli do karantény.

Hrozba covidu trvá dál

I kdyby to ale pravda nebyla, stejně vůbec není jisté, jak tenhle ročník skončí. Covid se může kdykoli u kohokoli objevit znovu a co znamená druhá absence, víme všichni.

Zkrátka a dobře, k věcem, které nový tým StarDance nezavinil, ale neporadil si s nimi úplně nejšťastněji, se přidávají i chyby, které jsou úplně zbytečné.

Ale třeba si to nakonec sedne a za letošním ročníkem nezůstane jen opar rozpaků.

Související články

Další články