Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

GLOSA: Krausovo ego utrpělo. Z Terezy Pergnerové si udělal maso na grilování

Tereza Pergnerová v show Jana Krause.
Zdroj: se souhlasem TV Prima
+ Další 4 fotografie
glosa

Když Karel Gott odmítal pozvání do Show Jana Krause, mělo to své opodstatnění. To nyní na vlastní kůži poznala i Tereza Pergnerová. Ta na známý červený gauč usedla plná nadšení a očekávání, odcházet ale musela s dost rozpačitým pocitem. Svérázný moderátor totiž předvedl to, co je o něm známo. O aktuálním životě oblíbené moderátorky jsme se nedozvěděli nic, zato se pořád sám smál svým nejapným vtipům. 

Na začátek je nutné sdělit, že jsem si jako autor glosy dobře vědom, že se sám mohu stát terčem kritiky ze strany Jana Krause. Nebylo by to totiž poprvé, kdy si herec spory s novináři vyřizoval ve své show. I přesto považuji za nutné se veřejně zastat Terezy Pergnerové, která byla hostem jeho show. Možná naposledy. Já bych na jejím místě již další pozvání nepřijal.

Už od první vteřiny, kdy Kraus Pergnerovou uvedl, bylo zřejmé, že to bude průšvih. Možná chtěl být vtipný, možná sehrála roli nervozita, ale nejenže nedokázal říci bez chyby “čágo belo, šílenci”, což je nejslavnější hláška Terezy Pergnerové, ale zkomolil i její příjmení. A to bez pardonu.

Útok na Krausovo ego

Možná by celý rozhovor dopadl jinak, kdyby se ho Tereza nepokusila opravit. To byla nejspíš chyba, protože se dotkla jeho ega, upozornila na chybu. Pak totiž už začala “one man show” Jana Krause a od první vteřiny bylo zřejmé, že z ní Tereza nemůže odejít jako vítěz. Nemyslitelná byla i plichta.

Ačkoli ona patří k nejoblíbenějším moderátorkám a roky se o ní ví, že nabídky na pořady odmítá a pečlivě si vybírá projekty, kterým propůjčí své jméno, protože jednoduše nemusí pracovat. Má totiž velmi šikovného manžela, který dokáže rodinu finančně zabezpečit natolik, aby jeho žena měla toto privilegium. Kraus se z ní před celým národem ale pokoušel dělat neschopnou moderátorku, která od dob Esa, nebo možná Vyvolených, není schopná si vymyslet žádný pořádný projekt.

Přitom Pergnerová v posledních letech prostřednictvím svého pořadu Mise nový domov se snaží pomáhat rodinám v tíživé životní situaci. To ale Kraus jako by bagatelizoval s tím, že každý dělá dobro, takže on už nedělá.

Drogy jako hlavní téma

Místo toho, aby se ptal na lidské příběhy, se kterými se potkala a komu pomohla, začal vytahovat její drogovou minulost. A to přesto, že ho sama moderátorka žádala, aby to nedělal. "Máte dramatickou zkušenost. To jsme tady probírali. Součástí vaší historie je, že jste byla na drogách. Pak bylo na drogách dalších tři sta lidí, o kterých se to ví, ale nemluví se o tom. Tak jste to odskákala i za jiný," řekl k minulosti Terezy Pergnerové Kraus. Kdyby v tento moment skončil, možná by to ještě nebylo za hranou.

To se totiž ještě Tereza snažila hrát na jeho city a doufala, že toto téma rychle opustí. "Byla jsem průkopník, obětní beránek. Vy jste se ke mně choval slušně," odpověděla mu a čekala na otázku ke své aktuální práci, které rozhodně není málo. Té se ale nedočkala. "Beru to tak, že to byla nehoda, která se může přihodit," pokračoval Kraus. To byl moment, kdy začínala být Tereza zoufalá a dala to najevo, což Krause ještě víc vyprovokovalo, aby se do tématu ještě víc zakousl. Pergnerová byla totiž jeho obětí a on "ucítil krev".

Dusil jí do posledního momentu

"To se tak v životě stane, že je něco vaší součástí," odpověděl jí na prosbu, že doufala, že se k tomu už nebudou vracet, a přiložil další polínko ke svému egu. "Myslíte si, že jste v nějaké Pergnershow? Nezaseknu se. Mám jenom krátký speach," odpověděl Kraus, na kterém bylo vidět, jak si ten moment užívá. "My to nebudeme probírat. Tam není co. Bylo to a není. Ne? Co? Co? Co? CO?… Nebo máte s sebou něco?" vyřkl Kraus, který hned propukl v smích. To on totiž dělá, když si myslí, že je vtipný.

Tereza zůstala jako opařená. To byl možná moment, kdy se měla zvednout a natáčení opustit, ale její slušné vychování jí to nedovolilo. Místo toho se zmohla jenom na rýpnutí v podobě věty: Já jsem věděla, že sem mám jít. Je to nabíjející.

A teď zpátky na začátek jejich rozhovoru, ze kterého si budu pamatovat jenom to, jak se Kraus povyšoval nad ženou, která do jeho show přišla s veškerou pokorou a odcházela zcela ztrapněná a potupená, protože on se rozhodl, že ho vlastně nezajímá, co dělá, a jestli to nezajímá jeho, tak to nezajímá nikoho. Od první vteřiny ho Tereza žádala, aby jí dal vědět, kdyby rozhovor kazila, a to byla možná chyba. Největší chybou ale bylo, že pozvání vůbec přijala. Mojí chybou zase bylo, že jsem se nechal nachytat, protože jsem doufal, že se dozvím něco víc, než jestli má Tereza Pergnerová, která je již přes dvacet let čistá a maminkou dvou dospívajících dětí, u sebe nějaké drogy, anebo ne.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy