Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Glosa: Kozel zahradníkem aneb Podivné kšefty koučky Moniky Binias

Monika dceři i jejímu příteli léta pomáhala s živobytím.
Zdroj: se souhlasem Moniky Binias
+ Další 2 fotografie
špatný vtip

Nejstarší Štiková, která se nyní jmenuje Monika Binias (49), se rozhodla, že rozjede nový byznys a stane se koučkou. Radit bude lidem, jak zhubnout a jak se obléci, ale pokud budou nějaké to moudro potřebovat i ženy středního věku, mohou si nechat poradit i se životem. Se svým novým projektem, který už má i své webové stránky, se pochlubila na Facebooku. Nejdříve jsme si mysleli, že je to nějaký vtip, ale bohužel se jedná o krutou realitu. 

Novodobá světice

Jak se zdá, Monika Binias zřejmě usoudila, že je ve věku, kdy už má za sebou nějaké ty životní zkušenosti a je na čase je začít předávat. A protože její dcery Ornella Koktová (28) a Charlotte Štiková (25) už mají jejích nevyžádaných rad až po krk a jsou rády, že od ní mají pokoj, Monika se chystá obracet na jiné adresátky. Výstřední blondýna, jejíž nezdravě vysoké sebevědomí ještě vzrostlo, když si nabrnkla o 24 let mladšího hokejistu Petra Biniase (25), chce nyní radit lidem, jak se sebou něco udělat.

Nad jejími plány zůstává rozum stát. Ti, kteří měli alespoň nějaké povědomí o mediálním obrazu této samozvané celebrity okresního formátu, vědí, že zrovna ona je ten poslední člověk nejen na naší planetě, ale i napříč všemi galaxiemi, který by měl komukoli a s čímkoli radit.

Paní Monika, u níž jediné, co v životě dokázala, bylo ultimátně zapudit vlastní děti, se nyní pod mottem "Carpe vitam" (užívej život) chystá ničit životy dalším nevinným lidem a ještě na nich vydělat balík. Její služby se totiž zájemcům pěkně prodraží. Takový půlroční balíček, kdy s paní Binias strávíte 2 hodiny týdně, celkem tedy 48 hodin, se rozhodně vyplatí. Kromě psychotických stavů doprovázených nekontrolovatelnými tiky a těžkým poškozením mozku i oční sítnice budete o 15 tisíc korun lehčí.

Její stránky, jež lze rovněž považovat za skvělou učební pomůcku do hodin češtiny ve 2. třídě, protože tolik gramatických chyb na jednom místě se hned tak nevidí, nabízejí i kratší služby. Půlhodinka pokecu s Monikou vás vyjde na pouhých 300 Kč, měsíční balíček 4 hodin (1 hod./týdně) pak na 1 500 Kč a měsíční balíček 8 hodin (2 hod./týdně) pak naprosto logicky na 3 100 Kč.

Nemá soudnost

Nad Moničinými nápady se protáčejí panenky. Kromě osobního koučingu a výživového poradenství totiž Binias, proslulá svými kolotočářskými kreacemi, nabízí služby i coby stylistka.V jejím případě ale snad i slepec pozná, že je to spíš ona, kdo by se svým stylem na úrovni trhu v Turecku měl vyhledat rady odborníka. Hrozí tak extrémnní nebezpečí, že oběti Moničina zvráceného byznysu zaplaví ulice lacinými vzory, zlatými aplikacemi a imitacemi luxusních značek z frcu.

Už jen její webové stránky, které by vyhrály cenu za nejhorší grafiku od doby, kdy Bůh stvořil internet, jsou důkazem toho, že Monika má všechno, jen ne vkus. Snad i webovky Vesmírných lidí vypadají líp než ty její. Jedovatá zelená barva, nekvalitní selfíčko versus kvalitní, avšak příšerný snímek z fotobanky a ohánění se moderováním pořadů, které nikdo nezná a nikdo je zřejmě ani nikdy neviděl. Jediné, co Moniku možná omlouvá, je, že je už babička, a jak dobře víme, babičky to s těmi vymoženostmi moderní doby moc neumějí.

Možná by bylo mnohem lepší, kdyby se paní Binias raději věnovala bohulibějším a pro svět přínosnějším činnostem, jako je například pletení, a nemontovala se do řemesla opravdovým odborníkům, kteří na to mají kvalifikaci. 

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy