Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

GLOSA: Kdo může za kruté mrazy? UPRCHLÍCI

Tohle už je vážně moc!
Zdroj: archiv eXtra.cz
Nad výroky některých Čechů zůstává opravdu rozum stát. Jestli si myslíte, že jsme už dosáhli v některých věcem vrcholu stupidity a trapnosti, tak jste na omylu. Jeden jistý pán totiž přišel s názorem, že příliv uprchlíků může za to, že je letošní zima příliš krutá. Důvod je jasný. Uprchlíci umí manipulovat s počasím.

Je až k neuvěření, čím vším vás někteří Češi dokážou překvapovat. Když si myslíte, že tohle už je opravdu vrchol všeho, tak vždy přijde nějaká další věc, která nedozírnou hloupost Čechů pozvedne opět o level výše.

Je veřejně známým faktem, že Češi jsou jedni z největších xenofobů v Evropě. Valná většina průměrných lidí, kteří celý život stráví prací v nějaké továrně a názory si tvoří v hospodě od místních štamgastů, jsou rasisté a xenofobové.

Nedávno jsme mohli vidět opět další případ, který zbytek inteligentně smýšlejícího obyvatelstva naprosto nadzvedl ze židlí. Šlo o kauzu „černoch na letáku“, kde se jistým lidem, jejichž IQ odpovídá ostravským klobásám na Stodolní, nelíbilo, že si německý potravinový řetězec Lidl dovolil dát do svého letáku muže černé pleti.

Okamžitě z toho byla kauza dne a spousta lidí si říkala, že tohle už je opravdu vrchol stupidity některých českých občanů a nic horšího se snad stát nemůže. Ale to byl omyl. Češi opět dokázali, že mohou jít až za hranice nemožného.

Jeden nejmenovaný pán přišel s velmi překvapivou hypotézou, podle které můžou uprchlíci za letošní kruté mrazy. „Proč si myslíte, že je v Evropě a Česku najednou takový mráz, který zde nebýval dlouhé roky? A objevil se až nyní, když se zde vylodilo tolik uprchlíků. Oni umí manipulovat s počasím!“

Není mi momentálně jasné, jak to dotyčný pán myslí s tím vyloděním. Stejně tak netuším, jestli si je pán vědom toho, že Česko bohužel ještě nemá moře, ač se zde už vyrojily prozatím marné pokusy o vybagrování Polska. Tudíž by se uprchlíci v Česku museli vylodit maximálně někde na Vltavě.

A pokud tomuto vzdělanému muži z Havířova, který pracoval všude a nikde, křivdím a je si vědom toho, že se uprchlíci vyrojili z lodí v přímořských oblastech, tak tam bohužel momentálně opravdu nejsou kruté mrazy.

Jestli by měl tento český myslitel pravdu ve svém tvrzení se zimou a uprchlíky, pak by si z toho mohl udělat moc pěkný byznys. Místo ledovačů byste si v parném létě u něj prostě objednali pár uprchlíků, kteří by přišli k vám na zahradu, párkrát by kolem vás proběhli jako Mrazík kolem Nastěnky a hned by se v okruhu několika metrů od vás změnilo na chvíli klima. No není to úžasný nápad?

Související články

Další články