Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

GLOSA: Kazma Martínkovi pomoc nenabídl. Nechal si 22 milionů, které už nikoho nezajímají

+ Další 4 fotografie

První film s přesahem do reality. Tohle sliboval Kamil Bartošek, který si nechává říkat Kazma. Když dostal šanci, stáhl půlky a zase nechal zodpovědnost na druhých. Místo hrdinského gesta přišlo další sbírání lajků na Instagramu. 

A je konec! Kamil Bartošek ukončil hon za milionem dolarů, který sliboval jednomu z diváků svého celovečerního filmu. Nikomu se totiž nepodařilo uhodnout kód k trezoru, ve kterém se poslední týdny skrývalo 22 milionů korun, jež měly podle Kazmy změnit někomu život.

Kazma promeškal svou šanci

Happy end ale mohl přijít i bez toho. Jenom několik hodin poté, co Bartošek oznámil, že tikají poslední vteřiny jeho „honu za pokladem“, se začalo celé Česko skládat na stomilionovou sbírku, která byla potřebná pro zázračný lék, jenž může malému Martínkovi zachránit život.

Dnes je to sice už jedno, protože Češi poslali na chlapcův Donio účet více než 130 milionů korun, v úterý večer bylo ale vše jinak. V momentě, kdy Kazma slavnostně otevřel trezor s milionem dolarů uvnitř, chybělo do zázraku skoro třicet milionů korun.

"Chci ty peníze dát lidem, nechci si je nechat, ale ještě nevím, komu je dám," tvrdil na dotaz reportérky eXtra.cz, která se ho přímo zeptala, zda nepřemýšlí, že by peníze dal na záchranu Martínka. Kazma tak promeškal svou šanci dát svému filmu tolik vytoužený přesah do reality.

Bartoška nepřesvědčila ani Šlégrová

Místo rázného rozhodnutí se nechal slyšet, že o penězích nechá hlasovat své sledující na Instagramu. Místo přímé pomoci se tak rozhodl honit lajky na sociálních sítích a přiživovat povědomí o filmu, který už ale dávno nikoho nezajímá. Kamila neobměkčily prosby, které jeho směrem mířily téměř z celého Česka. Modelka Lucie Šlégrová dokonce slíbila, že mu osobně uklidí byt, a navrch nabídla kulinářské schopnosti hokejové legendy Jiřího Šlégra. Ani to Kazmu nevybídlo k činu.

Nutno říci, že Kazma se dostal pod stejný tlak, kterým se před pěti lety lstí snažil přimět Leoše Mareše, aby mu dal své Ferrari 488 Spider s tím, že peníze z prodeje použije na dobrou věc prostřednictvím své charity. A stejně jako Mareš před lety i on se rozhodl tlak ignorovat.

Kazma není Mareš

Má to však jedno velké ale. Zatímco Kazmova lest na Mareše byla od začátku dobře promyšleným marketingovým trikem, sbírku pro Martínka založili jeho zoufalí rodiče, pro které hrála každá vteřina roli, a Kazma mohl značně zkrátit čas, během kterého nezamhouřili oka a tiše sledovali solidaritu celého Česka, které se skládalo na život jejich syna.

A právě to byl moment, během kterého jsme si mohli uvědomit zásadní věc. Kazma mohl pomoci, ale možná proto, že to nebylo z jeho hlavy, rozhodl se pro jinou cestu. To byl moment, který ukázal, že ne za vším je nutné hledat Kazmu a že k dobrým skutkům lidi vyzývat nemusíte. A hlavně bychom neměli. Buď to v sobě mají, nebo ne. ​Možná měl s penězi jednoduše jiné záměry, o kterých nemůže mluvit. Vše je možné. Tak snad si Kazma nechá poradit dobře, co si s milionem dolarů počít, a i on nakonec pomůže dobré věci. Martínek to totiž naštěstí zvládl i bez něj.

Související články

Další články