Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

GLOSA: Iveta Bartošová neustála celonárodní potupu. Na své smrti nese vinu hlavně ona sama

+ Dalších 34 fotografií

Důstojná vzpomínka na Ivetu Bartošovou. Přesně to měl v plánu režisér a scenárista Michal Samir natočit a nutno říci, že se mu to povedlo. A to i přesto, že opět nejde o přesný popis událostí, které bývalou princeznu české popmusic dohnaly na koleje. 

Pokud vás zajímá, kdo může za smrt Ivety Bartošové, na tuto otázku nezískáte odpověď ani ve třetí řadě minisérie Iveta. Michal Samir totiž opět vynechal mnoho zásadních momentů z jejího života, zcela vymazal Jiřího Pomejeho, Pavla Páska, Jarka Šimka či Zdeňka Bartáka, se kterými slavná umělkyně roky spolupracovala a za Pomejeho byla dokonce provdaná.


Co zlomilo Ivetu Bartošovou

Zatímco my jsme se právě Páska, Šimka a Bartáka v rámci desetiletého výročí od úmrtí Bartošové rozhodli vyzpovídat, Samir se zaměřil na události, ke kterým došlo po drastické autonehodě, při níž po návratu z Itálie, kde byla Iveta s Arturem, jejich řidič usnul a naboural. Jenom díky shodě mnoha náhod tehdy malý Artur přežil.

Tento moment byl ale v životě slavné zpěvačky zásadní. Tehdy totiž propadla alkoholu víc než kdy předtím a velmi rychle se dostala do takového stavu, že skončila v péči lékařů. To byl přitom další moment, který Michal Samir ze svého příběhu vynechal. A možná je to škoda, protože by správně popsal, jak se Josef Rychtář dostal do života Ivety Bartošové. Že jiskra nepřeskočila nad sklenkou vody, ale v domě říčanského bijce, kde tehdy Rychtář žil se svou tehdejší ženou Darinou a kde po úprku z nemocnice našla útočiště i sama Bartošová.


Nepřesnosti v minisérii Iveta

Nepřesná je i první zmínka o Zdeňku Macurovi, který se v jejím životě neobjevil poprvé v létě 2013, což se seriál snaží tvrdit, ale o rok dřív, kdy Iveta Bartošová a Josef Rychtář poskytli informace mně osobně s tím, že jde o neodbytného stalkera, který je Ivetě řadu měsíců v patách a oni prý nevědí, jak se ho mají zbavit.

Ačkoli je minisérie natočená velmi citlivě a zásadní momenty jsou zachované, novináři jsou v ní vyobrazeni snad nejhůř: jako lobotomové, kteří řvou na Rychtáře, jestli jim ukáže obsah svého nákupu.

Nepřesná je i záchranná mise pro Ivetu Bartošovou, tehdy Rychtář do Itálie vyrazil s partou fotografů. Zatímco tvůrci minisérie se snaží tvrdit, že vdovce po Bartošové přemluvili k cestě novináři, bylo to přesně opačně.

Poslední měsíce života Bartošové

Jak třetí sérii okomentovali Karen s Karolínou? Jak to bylo doopravdy a proč Karen svědčil proti Macurovi na policii? Nejen to se dozvíte v podcastu Outsider a Insider, který je věnovaný třetí řadě minisérie Iveta.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy