Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Glosa: Finále Survivoru bez nejlepšího hráče. Pravý vítěz dojel na vlastní dobrotu

+ Dalších 26 fotografií

Nechcete-li vědět, kdo se stal vítězem aktuální řady Survivoru, jděte si raději na eXtra přečíst jiný článek. Tento je totiž plný spoilerů a na následné reklamace nebude brán zřetel. A teď si pojďme říct, proč si ani jeden z finalistů nezasloužil stát se vítězem Survivoru a kdo je podle mě pravým Survivorem. 

Vítězem Survivoru se stal sice Tomáš Weimann, který během doslova epické poslední kmenové rady o pouhý jeden hlas porazil Martina Konečného, ani jeden z nich si podle mě titul Survivora nezaslouží. Byli to sice bojovníci, ani jeden z nich ale není kompletní Survivor.

Weimann hrál na city, Konečný byl mimo

To bylo zřejmé i z jejich závěrečných řečí. Zatímco Weimann jakoby se lekl vlastních úspěchů ve hře a hrál na city kluka ze sídliště, který měl těžké dětství a žil si svůj osobní Survivor, a proto si ten titul zaslouží víc než Konečný, tak slovenský Martin vůbec nepochopil, co má říkat. Vrcholem jeho neohrabanosti bylo, když Karolíně Krézlové řekl, že by si radši po svém boku přál ji, protože by bylo snazší ji porazit. Geniální způsob, jak si říct o hlas, který pochopitelně nezískal. Vrcholem bylo, když mu i Ondřej Novotný musel vysvětlovat, co znamená přítel a jak by případně mohl poznat, že nějakého má.

V porotě seděla ale osoba, která od prvního dne na ostrově musela bojovat. A bez ní by letošní Survivor neměl potřebný zvrat. I když Johanka vypadla kvůli vlastnímu špatnému rozhodnutí, nikdo si titul Survivora nezasloužil víc než ona. A to hned z několika důvodů. Ten hlavním byl, že si nevybírala jednoduchou cestu.

Johana proti všem od začátku

Zatímco Martin Konečný ji hned na začátku bodl kudlu do zad, když jí na férovku řekl, že se přidal k Jirkovi a Tomášovi, protože se radši přidal k silnější alianci, než aby vypadl, Johanka bojovala jako lvice a nebála se postavit většině a postupně se jich všech zbavit.

Zatímco ostatní spali, ona hledala skrytou imunitu, kterou nakonec také našla, přestože se o to předtím pokoušelo dalších asi pět hráčů. Ona ale jediná vydržela hledat do posledního dechu.

Nebýt Johanky, nikdo ze soutěžících by netušil, že se imunita dá využít v prospěch někoho jiného. A to i člena druhého kmene. Ano, teď mluvím o kmenové radě, během které Johanka zachránila zadek Karolíně Krézlové, když v její prospěch zahrála svou skrytou imunitu.

Postarala se o největší zvraty ve hře

Nutno říct, že to nebylo naposledy, kdy Johana ovlivnila směr hry. Ve chvíli, kdy Tomáš a Pepa chtěli vyřadit Martina, rozhodla se, že mu věnuje svou skrytou imunitu, protože zrovna v té chvíli měla na krku tu individuální.

Johanka se sice nedostala do finále, protože po prohře s Martinem skončila s bramborovou plackou na krku, v její režii byla paradoxně i poslední kmenová rada. Jako jediná z bývalých Rebelů totiž změnila svůj názor a nehlasovala spolu se svou bývalou aliancí, ale svůj hlas dala Tomášovi, čímž vlastně vymazala hlasy všech ostatních, jakoby nebyly, protože jenom ona rozhodla, kdo se stane vítězem letošní řady Survivoru.

Johana rozhodla i o vítězi

Johanka tak přežila proti početní přesile, přehrála je takovým způsobem, že nakonec sama šéfovala té nejsilnější alianci. Mnohokrát přelstila všechny své soupeře, přičemž všichni jenom napjatě čekali, jakou další kulišárnu právě Johanka vymyslí.

K absolutnímu vítězství jí chyběla jenom větší sobeckost. Jako jediná se totiž na ostrově starala o nemocného Martina Konečného, který ji nakonec nejenže porazil v duelu, ale místo slov díků musela sledovat jeho nevhodnou oslavu. Místo titulu a tučné výhry si ale odnáší pocit, že jako jediná Survivor hrála do poslední vteřiny, a pokud by ve finále seděla proti Tomášovi ona, neměl by proti ní šanci, zatímco ona by dokázala před porotou obstát před každým. A to i bez dojemných příběhů ze svého soukromí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy