Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

GLOSA: Dáda je královna Kolovrátek první a lže si do kapsy, inspirace u Bartošové a Krampolové

Dagmar Patrasová, Hana Krampolová a Iveta Bartošová.
Zdroj: herminapress, profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 20 fotografií
GLOSA

Zpěvačka a někdejší herečka Dagmar Patrasová (66) se konečně poprvé vyjádřila ke svému nešťastnému výstupu ve Víkendové snídani s Novou z konce února. A jak se dalo čekat, eXtra.cz řekla, že opilá nebyla, že šlo o nemoc. Stejně mluvily i dvě další hvězdy spojované s alkoholismem, Iveta Bartošová (†48) a Hana Krampolová (†59).

Dagmar Patrasová: Ne dno lahve, ale chřipečka

Když někdejší zpěvačka a herečka Dagmar Patrasová dorazila do Víkendové snídaně s Novou, bylo na první pohled jasné, že není ve své dřívější formě. Měla viditelně nateklý obličej a během odpovědí si často šlapala na jazyk. Podle zdrojů eXtra.cz se tvůrci pořadu lekli, když viděli, v jakém stavu se bývalá královna dětských srdcí nachází, takže přijali opatření. Moderátoři se rozhodli, že budou mluvit víc, aby problém zakryli.

Jak se dalo čekat, reakce diváků byly bouřlivé. Většina označila Dádu za opilou nebo zkrátka něčím intoxikovanou. O tom, že pije příliš alkoholu, v minulosti pro eXtra.cz mluvil jak její choť Felix Slováček, tak kamarád, herec Jiří Krampol (jeho tvrzení zde).

Dáda se po týdnu konečně rozhoupala a jak se dalo čekat, úlet nepřiznala. Místo toho jsme se dozvěděli, že byla nemocná. „K tomu, co se píše, jen tolik, že jsem do Novy šla s chřipkou a horečkou. Moje chyba. Kdo chce psa bíti, vždycky si hůl najde. Neměla jsem tam nemocná chodit,“ tvrdí.

Čtenáři jí to ale moc nevěří, jak vyplývá z diskuse.

Iveta Bartošová a Hana Krampolová: Jako přes kopírák

Mě na tom zaujala úplně jiná věc: už loni nám říkala, že za tehdejší nehodu, po které odmítala podstoupit test na zjištění alkoholu, mohl motor a že nebyla „navátá“, ale chorá.

„Beru léky a byla jsem v šoku. Mám problémy s páteří. Ty mám z mládí z gymnastiky. Striktně odmítám, že bych dechovou zkoušku odmítla kvůli podnapilosti,“ uváděla tehdy.

V té souvislosti se mi vybavily letité zkušenosti s dalšími ženami, s nimiž řada lidí Dádu Patrasovou spojuje. Iveta Bartošová se také často vymlouvala, že je slabá a nemohoucí, zraněná či nemocná, samozřejmě opilá nikdy v životě. Těsně před smrtí, když už z ní byla kostra potažená kůží, na obavy redaktora reagovala naopak slovy, že je jí naprosto výborně.

A to samé Hana Krampolová. Ta prý také nepila, tvrdil často Jiří Krampol, prý jen požívala prášky kvůli bolestem. Často totiž padala a něco si zlomila. Zlí jazykové tvrdí, že ve střízlivosti se jí to nestávalo.

Sám herec později přiznal, že manželka trpěla alkoholovou demencí, to samé říkal i o Dádě.

Je zajímavé, jak všechny tři dámy v nedávné historii používaly to samé vysvětlení.

A protože těm prvním dvěma není bohužel již pomoci, nabízí se otázka: dá se pomoci Dádě? Felix tvrdí, že ne. Že bez toho, aby sama chtěla, to nejde. Krampolovi se sice podařilo zbavit svou ženu svéprávnosti a dostat ji na nedobrovolné léčení, ale stejně to už bylo pět minut po dvanácté. Krátce po ukončení léčby jí praskl vřed a zemřela. Kéž by vše šlo v případě Patrasové úplně jinak…

Související články

Další články