Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

GLOSA: Červený koberec bez Čvančarové je jako Slováček bez plavek. Nikdo na to nechce koukat

Jitka Čvančarová s manželem Petrem.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 21 fotografií
GLOSA

Když na červený koberec festivalu v Karlových Varech nedorazí hlavní hvězda, není to dobré. Když na něj nedorazí Jitka Čvančarová, je to vyloženě průser! Jistě, je tam lehká nadsázka, ale herečka vždy uměla zahájení rozzářit a snad pokaždé bylo o čem mluvit. Jako jedna z mála se totiž nikdy nezalekla pompézních rób, které vyvolávaly debatu, do níž ona sama ráda přispívala svým humorem. Letos se ale červenému koberci vyhnula, a i proto je nutné říct, že to bez ní zkrátka nebylo ono.

Letošní červený koberec na festivalu ve Varech se zkrátka nevydařil. Snad i vinou počasí dorazilo jen několik stovek fanoušků a oproti jiným ročníkům byla jejich účast velmi slabá. Aby toho nebylo málo, tak na zahájení nedorazil kvůli zpoždění letadla americký herec Liev Schreiber coby hlavní hvězda. A pomyslný hřebíček do rakve zatloukla tuzemská herečka Jitka Čvančarová. Ne snad, že by se dopustila nějakého faux pas, ona totiž na červený koberec nedorazila vůbec!

Herečka se zahajovacímu "rituálu" vyhnula, což se stalo vůbec poprvé po velmi dlouhé době. Její důvody jsou přitom nejasné. Co ale jasné je, je fakt, že červený koberec absencí Čvančarové utrpěl, a to zcela zásadně. Herečka je totiž proslulá tím, že se nikdy nezalekla pompézních rób, které dělily lidi na dva tábory. Ať už to byly růžové šaty s obřím výstřihem v roce 2017, nebo mohutná modrá róba z loňského zahájení. Zkrátka pokaždé bylo o čem mluvit.

Umí si ze sebe vystřelit

Ostatně kolik jen vzniklo vtipů na téma oněch modrých šatů, které buď lidé nemohli vystát, nebo je naopak obdivovali. Nebylo se čemu divit, róba byla obrovských rozměrů a zakrývala praktický celý červený koberec. Ne nadarmo si z toho na Instagramu vystřelil satirický grafik Tomáš Břínek alias TMBK, když ve své koláži vyobrazil tři kamiony s nápisem "Róba Jitky Čvančarové", jak jedou do Varů. Ano, herečka dala lidem jak neotřelý, velkolepý model, tak i zdroj řady vydařených vtipů.

Vždyť i ona sama si z toho dokázala udělat srandu. “To se musel jeden ztratit, měly být dohromady čtyři! Z každé světové strany jeden kus látky. Uff. No, budu muset jít z té jedné strany nahá. Tak to vám teda nepřeju," kontrovala s humorem ve stories na svém Instagramu. Už jen v tom tkví hereččin přínos pro filmový festival, o kterém se díky ní diskutovalo dlouhé měsíce. A právě o to letošní ročník z prozatím neznámých důvodů přišel.

Zůstalo jen rozčarování

Rozhodnutí herečky je třeba respektovat vždy, ať už si na sebe vybere jakoukoliv róbu, nebo se rozhodne červenému koberci vyhnout. Nakonec letos byl alespoň bez její účasti nějaký červený koberec vidět. Jenže co si budeme povídat, kvůli cáru polypropylenového výrobku na zahájení nikdo nekouká. Na to se fanoušci dívají právě pro hvězdy, které na něm stojí, a pro to, co si na sebe oblékly. A Čvančarová se nikdy nebála šokovat, na což se řada lidí, včetně Břínka, těšila i letos. Místo toho ale přišlo rozčarování...

V galerii se podívejte, kdo letos na červený koberec dorazil.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy