Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Glosa: Burešová s Forejtem podlehli boomu zvláštních jmen. Tristan William je předurčen k věhlasu

Eva Burešová s Přemkem Forejtem.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
netradiční jméno

Slavný český šéfkuchař a porotce kulinářské soutěže MasterChef Přemek Forejt (35) a jeho partnerka zpěvačka a herečka Eva Burešová (29) se stali rodiči zdravého chlapečka. Informovali o tom na sociálních sítích. Jejich první potomek dostal jméno Tristan William a tím se hrdě zařadil mezi pouhých pár desítek nositelů obou netradičních přízvisek v České republice. Důvodů, proč se slavný pár rozhodl zrovna pro takové spojení jmen, může být více, inspirovat se mohli v keltské i germánské mytologii, hudbě či dramatu. Předurčen k věhlasu

Hvězda seriálu Slunečná Eva Burešová a její šéfkuchař Přemek Forejt po devíti měsících čekání konečně přivedli na svět své první společné dítě. České celebrity rády vybočují z řady, a proto není ničím výjimečným, že svým ratolestem dávají netradiční jména. Ani Přemek s Evou nemohli zůstat pozadu a podlehli tomuto celebritímu fenoménu. Aby se neřeklo, že si na výběru jména nedali záležet, dali svému dítku ne jedno, ale hned dvě - Tristan William.  ​Informoval o tom na Instagramu šťastný tatínek, který sdílel dojemnou fotku, jak drží děťátko za ručičku.

Novopečení rodiče se zřejmě drželi hesla, že čím netradičnější, tím lepší, světovější, a pokud se kluk jednou zapíše do dějin, pak i v historii významných osobností znělejší. Je nad slunce jasné, že Přemek i Eva chtěli pro svého potomka to nejlepší, protože jak Tristan, tak William jsou jména nesoucí v sobě jistou dávku vznešenosti, což jejich nositeli rovnou předpovídá zářnou budoucnost. S takovým spojením jmen to prostě musíte dotáhnout minimálně na vynálezce teleportu, objevitele nové planety v naší sluneční soustavě nebo když už nic jiného, tak alespoň vynalézt lék proti rakovině v jejím posledním stadiu. Aby se někdo, kdo byl pojmenován Tristan William živil jako skladník, řidič metra nebo popelář, to je totiž naprosto nemyslitelné.

Brno vede

Svým původem sahají Tristan i William k pověstem, bájím a mytickým příběhům, jejich nositeli byly a jsou mnohé významné osobnosti a jako bonus je lidí s těmito jmény jako šafránu, což s sebou nese mnohé výhody. Když na své dítě zavoláte na dětském hřišti, můžete si být jisti, že k vám nepřiběhne dalších pět cizích dětí, které rodiče pojmenovali totožně. Zatímco Williamů je v naší republice podle serveru babyweb.cz evidováno od roku 1945 asi 378, Tristanů je u nás pouhých 46. Díky informacím na serveru krestnijmeno.prijmeni.cz ovšem došlo k události, která se možná zapíše do dějin českého národa. Historicky poprvé totiž vítězí Brno nad Prahou, a to v počtu zde sídlících Tristanů. Zatímco v naší metropoli žije pět takto pojmenovaných mužů, Brno má o jednoho Tristana víc.

Těžko říci, co Evi s Přemkem k výběru spojení dvou jmen vedlo. V případě Tristana jim kromě slavné Wagnerovy opery Tristan a Isolda mohl být například zakladatel dadaismu, výtvarník a básník Samuel Rosenstock, který se proslavil právě pod svým pseudonymem Tristan Tzara. William může mít původ ve jméně slavného dramatika Williama Shakespeara či prince Williama, vévody z Cambridge. Důvod, proč si vybrali tato jména, ale může být mnohem prostší. Třeba se jim jen líbila, nemohli se dohodnout a jako partneři museli ve sporu o jméno dojít ke kompromisu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy