Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

GLOSA: Bohuš Matuš je nej zpěvák republiky, většině lidí je ale k smíchu. Ničí ho povaha a dětinskost

Bohuš Matuš na premiéře filmu Karel.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
GLOSA

Zpěvák Bohuš Matuš (49) dostal do vínku tak neuvěřitelně dobrý hlas, že jím do kapsy strčí úplně všechny známější umělce u nás. Absolutně nemá konkurenci. Jenže na co je mu to platné, když se prezentuje tak, že republiku nezajímá, co zazpívá, ale čím se zase zesměšní?

Naposledy měl zpěvák Bohuš Matuš prohlásit o své manželce, že po úpravě nosu vypadá jako desetiletá holčička. Aspoň web Expres.cz tvrdí, že to říkal.

Bohuš už se reakcí na své povídání zalekl a samozřejmě začal tvrdit to, co umí nejlíp: a sice, že nic takového nikdy neřekl.

Nebýt toho, že jsem za ta léta komunikace s ním sám četl několikrát, že to, co vážně prohlásil, jsem si měl podle něj vymyslet, možná bych mu i věřil.

Infantilnost a povaha mu ubližují

Ale ono je to v podstatě jedno.

Znám spoustu lidí kolem Matuše a všichni jsou v soukromých rozhovorech zajedno: geniální hlas, ale člověk, který sám sobě neustále ubližuje. Nerozumí médiím, rádoby z legrace říká neuvěřitelné věci, a pak se diví a začnou mu vadit. A z posměchu pak viní ostatní. Sebe nikdy.

Kolikrát mu blízcí kladli na srdce, ať si dává pozor na to, co říká. Má v sobě určitou infantilnost, rád mluví zdrobnělinami a podobně. A kolikrát prohlásí něco neuvěřitelného, z čeho se pak čtenáři médií položí smíchy. Zvlášť od doby, co žije s mladičkou ženou, to působí někdy na lidi jako červený hadr na býka.

Fňukání

Jenže Bohuš zkrátka nikdy nebude jiný. Když něco prohlásí, co už je za hranicí toho, co by většina jeho kolegů někdy vypustila z úst, hodí vše na „ulhaný bulvár“, postěžuje si na to, jak mu lidé ubližují (on samozřejmě nic, on muzikant), a jede se dál.

A za pár týdnů přijde to samé v bledě modrém.

Nemít takové renomé, že se jeho hudbě kvůli tomu posluchači většinou raději spíš vyhýbají, byl by už dvacet let na vrcholu a doteď by z něj neslezl. Jenže za to také můžou ostatní, ne Bohuš, samozřejmě.

Proč ho někteří vnímají jako „pedofila“?

Nedávno jsem s ním měl rozepři. A dost nelogickou. Slavil narozeniny, napsal jsem v podstatě oslavný článek o polepšení hříšníka, jenže Matušovi se nelíbilo konstatování faktu, že od doby, když si začal s tehdy čtrnáctiletou až šestnáctiletou Lucií ​(jejich verze se často tolikrát liší, že nikdo neví, kde byla pravda), ho část veřejnosti považovala pomalu za „pedofila“.

Což je prostě skutečnost. Řada lidí to tak opravdu vnímala, jiní určitě stále vnímají. Ale naznačil jsem, že tím, že si ji vzal a jsou spolu stále, dokázal, že to s ní myslel vážně. Že mu nešlo jen o dospívající „maso“.

Uražený Matuš

Zpěvák se přesto bezdůvodně urazil a zlobil se na mě, přitom to samé jsem psal v článcích několikrát a pamatuji se, jak mi za ně i děkoval. Prostě se špatně vyspal a asi za jeho pověst u čtenářů a diváků mohu také já.

Bohuši Matušovi by pomohlo jediné: ve svém zralém věku vzít mozek do hrsti a začít konečně přemýšlet, proč si tak ubližuje. A něco s tím dělat. O své manželce přece může mluvit bez infantilit, je to už dospělá žena. Dokáže se snad naučit komunikovat tak, aby byl lidem příjemný a aby v nich naopak nevyvolával pocity odporu.

Vážně mě mrzí, kolik lidí se otřese znechucením nad jeho vyjádřeními a kvůli tomu si nikdy nepustí to, jak zpívá. Asi by zírali. Jenže posluchače z toho vinit nemůžeme.

Není naděje?

Bohužel se obávám, že náš Bohuš, jakkoli ho mám přes jeho chyby rád, se nikdy změnit nedokáže. Na to, aby překročil svůj stín a něco ve svém chování a vyjadřování upravil, podle mě nemá. Ví, že je špičkový zpěvák, a to mu asi k životu stačí. A tak dál bude dělat botu za botou.

V nejhorším si zase postěžuje, jak mu pověst znovu zničili jiní…

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy