Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Giorgio Armani slaví 86 let: Do důchodu se nechystá, na stará kolena oživuje turismus v Itálii

Giorgio Armani slaví 86 let: Do důchodu se nechystá, na stará kolena oživuje turismus v Itálii
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
módní návrhář
Návrhář s notoricky známými iniciálami G a A slaví 86. narozeniny. Slavný designér Giorgio Armani, kterého proslavily revoluční pánské obleky, se zapojil do boje s koronavirem. Jeho samaritánství mu dokonce vyneslo novou funkci. Kromě designéra a businessmana je nyní zvláštním velvyslancem pro cestovní ruch v Itálii.

Revoluce v pánském oblečení

Do povědomí široké veřejnosti se Armani dostal díky inovativnímu střihu pánského obleku, který měl na sobě Richard Gere ve filmu Americký gigolo (1980). Módní kus byl méně členěný s minimálním vyztužením na ramenou.

Giorgio Armani

Italský návrhář se narodil 11. července roku 1934 ve městě Piacenza. Jeho otec Ugo Armani se živil jako účetní pro dopravní společnost a matka Maria Raimondi byla ženou v domácnosti.

Po vystudovaní zdravotní školy a fotografie zkusil štěstí v armádě, nakonec si však Girogio uvědomil, že ho to táhne jinam. Svou první opravdovou příležitost získal v první polovině 60. let, kdy začal pracovat u Nina Cerrutiho. Mladý talent se po několika letech trhl a v roce 1970 založil vlastní návrhářské studio. O pět let později vytvořil vlastní značku nesoucí jeho jméno.

Armani se už dávno nevěnuje jen módě a doplňkům, jeho firma například vlastní síť kaváren, barů, luxusních hotelů a restaurací po celém světě.

Dodnes zůstala tato silueta základem dnešních návrhů. V průběhu let se toto lehké sako začalo nosit přehozené přes rameno. V pozdějších letech se nosilo s ohrnutými rukávy přes tričko.

Po prudké expanzi jeho produktů v devadesátých letech se Armani v novém tisíciletí zaměřil na investiční aktivity včetně prodeje akcií.

Ve stejném období se v newyorském Guggenheimově muzeu uskutečnila výstava věnovaná právě Armanimu. Bylo to poprvé, co byla na tomto místě představena práce žijícího designéra.

Přehlídka bez lidí

Koronavirová pandemie se dotkla i světa módy. I přes špatnou situaci v Itálii se Armani rozhodl svou přehlídku podzimní kolekce uskutečnit. Všechno vypadalo nádherně až na jediný fakt: chyběli diváci.

Rozhodl se tak proto, aby zabránil dalšímu šíření koronaviru. Přehlídka se tak 23. února konala za zavřenými dveřmi a lidé se na ni mohli podívat v živém vysílání na sociálních sítích.

Nová funkce

O Armanim je známo, že má srdce ze zlata, což potvrdil velmi velkorysým gestem. Čtyřem různým nemocnicím v Itálii věnoval na boj proti pandemii 1,25 milionu eur (zhruba 33 301 204 korun).

Za jeho štědrost ho Světová organizace cestovního ruchu OSN (UNWTO) odměnila tím, že ho jmenovala na pozici zvláštního velvyslance pro cestovní ruch v Itálii. Armani má pomoci znovu nastartovat turismus ve své domovině, kterou koronavirus srovnal se zemí.

K návrháři se připojí také jeden z nejlepších šéfkuchařů v zemi, Gino Sorbillo, který je považován za nejlepšího výrobce pizzy v Neapoli. Tak uvidíme, jak se jim povede.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy