Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Gilmorova děvčata slaví: Kelly Bishop, mámě Lorelai, je 76 let a pořád jí to sekne

Zdroj: Warner Bros
+ Dalších 8 fotografií
Narozeniny
Hvězda z oblíbeného seriálu Gilmorova děvčata oslavuje narozeniny. Kelly Bishop dnes dovršila věku 76 let. Od natočení prvního dílu známého seriálu už uběhlo 20 let. Jaké pro ni bylo číst první dialog?

Kelly Bishop dnes slaví narozeniny. Herečce je už šestasedmdesát let. Kelly se narodila v Coloradu a vyrůstala v Denveru. Už odmala bylo jejím snem stát se profesionální baletkou a to se jí také vyplnilo.

Cesta ke hvězdám

Když bylo Kelly osmnáct let, zamířila do New Yorku Tam získala svoji první práci v baletní společnosti u Radio City Music Hall. V roce 1967 byla obsazena do své první role na Broadwayi do muzikálu Golden Rainbow.

Velký zlom v její kariéře nastal, když vzala roli sexy dívky v A Chorus Line. Za roli získala řadu ocenění, jako například Tony Award. Později opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles. Tam usilovala o kariéru před kamerou a povedlo se. Byla obsazována do filmů, ale i do televizních seriálů. Nejznámější roli sehrála v seriálu Gilmorova děvčata.

Gilmorova děvčata

V Gilmorových děvčatech se Kelly představila v jedné z hlavních rolí. Ztvárnila postavu Emily Gilmorové, což je matka Lorelai, kterou hrála Lauren Graham Seriál se stal velmi úspěšným a oblibu si získal i u českých diváků.

První klapka padla už před dvaceti lety, tedy v roce 2000. Jaké měla Kelly pocity, když si poprvé četla scénář? "Když jsem začala číst text, přišlo mi to vtipné. Myslím opravdu vtipné. Bylo to opravdu brilantní, a tak jsem na sobě pořádně pracovala, abych tu roli získala. Nakonec jsem casting vyhrála, ačkoli to trvalo dlouho," prozradila Kelly v rozhovoru pro People.

Související články

Další články