Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

GIGANTICKÝ ničivý hurikán větší než Česko! Žene se na Ameriku a udeří za pár hodin

Oko hurikánu Florence je větší než Česko.
Zdroj: meteopress.cz
+ Další fotografie
Apokalypsou může skončit řádění obrovského hurikánu Florence, který se žene na Ameriku. Jeho oko je větší než celé Česko, vítr má rychlost přes 200 kilometrů za hodinu a nachází se pouhé stovky kilometrů od východního pobřeží Spojených států. Více než milionu lidí byla nařízena evakuace. Okamžitě odjeďte, vzkazují americké úřady těm, kteří ještě zůstali.

Nejničivější bouře za poslední desetiletí se žene na východní pobřeží Spojených států amerických. Vláda se obává apokalypsy a více než milionu lidí nařídila povinnou evakuaci.

Ačkoliv obrovský hurikán Florence zeslábl na druhý stupeň, úřady to neuklidnilo a všechny, kteří ještě v místech, kde má bouře udeřit, zůstali, nabádají, aby je okamžitě opustili.

Americký prezident Donald Trump je přesvědčen, že je země „absolutně a zcela připravena“ hurikán zvládnout. Přesto důrazně varoval, aby ho lidé nebrali na lehkou váhu. „Nezahrávejte si a odjeďte pryč, je to skutečně silná bouře. Chceme, abyste byli všichni v bezpečí,“ vzkázal Trump.

Stovky tisíc lidí doporučení poslechly a odjely do vnitrozemí, kde žádné nebezpečí nehrozí. Přestože evakuovat se mělo přes 1,5 milionu lidí, řada z nich zůstává. V Severní a Jižní Karolíně, Georgii, Virginii a Marylandu místní obehnali své domy pytli s pískem a hodlají tam pohromu přečkat.

Související články

Další články