Pevné nervy a chladnou hlavu musely zachovat stovky řidičů, kteří během úterka cestovali po dálnici D1. Husté sněžení na jižní Moravě i kraji Vysočina výrazně ztížilo jízdu některým řidičům a havárie zablokovala celou dálnici. Hromadně bouralo přes 30 aut.

Auta zůstala v koloně dlouhých 19 hodin, což je snad nejdéle v historii silničního provozu v Česku. Někteří řidiči ve vozech usnuli, čemuž se nelze divit. Policisté je tak museli ve středu ráno, kdy se zprůjezdnil jeden pruh, budit.

Dálnice D1 je už nyní průjezdná, ale kvůli špatnému počasí dochází k menším autonehodám stále, dál ser na různých úsecích tvoří kolony. Podle meteorologů sněžení a mráz vydrží, meteorologové vydali výstrahu.

Od ranních hodin až do odpoledne zůstala dnes kompletně uzavřenam i dálnice D35. Řidič ve směru z Ostravy na Olomouc najel do bezvládného těla na vozovce. Člověka totiž považoval za zvíře. Na 282. kilometru probíhalo vyšetřování a na dálnici zůstala stát několikakilometrová kolona. Další se utvořila i na objízdné trase.