Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

George Clooney dnes sfoukne 57 svíček: Připomeňte si filmové role, díky kterým se stal světovým idolem

Clooney, držitel dvou Oscarů a jeden z nejvíc sexy mužů planety, dnes
slaví narozeniny.
Zdroj: Facebook/George Clooney
+ Další fotografie
Hollywoodský herec, režisér a producent George Clooney, který patří k nejoblíbenějším celebritám současnosti, dnes slaví 57. narozeniny. Na svém kontě má krimikomedie, romantický i válečný film, sci-fi i kontroverzní politická dramata, z nichž některá i sám režíroval.

Idol žen George Clooney hrál téměř dvacet let jen v televizních seriálech. Jeden z nich – oblíbená Pohotovost – mu otevřel cestu na stříbrné plátno. Od té doby natočil několik desítek filmů, z nichž nejznámější je série krimikomedií Dannyho parťáci nebo válečné drama Tenká červená linie. A díky kterým rolím se stal Clooney modlou?

Doug Ross – Pohotovost

Ještě předtím, než se Clooney objevil na filmovém plátně, potěšil mnohé u televizních obrazovek jako doktor Doug Ross. Pohledného a sympatického lékaře pracujícího na pediatrii toužila mít doma snad každá divačka.

Jack Taylor – Báječný den

Amerického herce momentálně v romantických filmech nevídáme, a proto mají mnozí z nás pro tuto romantickou komedii slabost. Nejde o umělecky hodnotný snímek, ale o příjemnou a úsměvnou romanci mezi Georgem a Michelle Pfeiffer, na které se moc hezky kouká.

Jack Foley – Zakázané ovoce

Jak uděláte z bankovního lupiče sexy chlápka? Najmete Clooneyho. Zlodějíček Jack Foley má štěstí, když při své poslední loupeži narazí na federální agentku Sisco (Jennifer Lopez (48)). Kočkování mezi dvěma hereckými idoly přebíjí i celkem pokulhávající příběh.

Odysseus Everett McGill – Bratříčku, kde jsi?

Clooney obvykle hraje role nažehlených sympaťáků v padnoucím obleku, takže vidět ho jako vůdce party zmatených vězeňských uprchlíků (kde mu to pochopitelně sluší i v pruhovaném mundúru), je celkem osvěžující zážitek.

Danny Ocean – Dannyho parťáci

Danny Ocean je sice zloděj, ale k ambicióznímu úkolu vyloupit kasino ve Vegas přistupuje s takovým sebevědomím, že není těžké k němu zahořet sympatiemi.

Související články

Další články