A tím není nikdo jiný než slavný útočník PSG – Zlatan Ibrahimovič,

Útočník, jenž přes dekádu rozděluje fanoušky, kteří milují jeho um, ale nesnášejí jeho aroganci a agresi.

My jsme se však rozhodli ukázat naturalizovaného Balkánce v tom lepším světle.

Proč byste ho měli mít rádi i vy?

  1. Prokopal se ze stoky až ke slávě

Jako malý kluk kradl kola a byl v kuse v jednom maléru. Často se rval, nadával a chtěli ho kvůli hyperaktivitě přeřadit do zvláštní školy. Odmala pociťoval, že byl jiný a lidé v jeho rodném Malmö proti němu dokonce podepisovali petici.

To však hnalo čahouna s balkánskými kořeny k ještě lepším výkonům a místo stigmatu vyhoření se nyní může všem posměváčkům smát s prstem v nose. A taky to rád dělá.

  1. Pozitivně inspiruje sociálně slabé

V současné uprchlické krizi se upozorňuje na to, že imigrantům schází pozitivní vzor. Jedním z nich by však mohl být právě Zlatan. Otázku víry sice často neprobírá, ale není pochyb o tom, že jde o humánní bytost. Nedávno si třeba nechal dočasně vytetovat jména lidí skutečně trpících hladem a aktivně se zapojuje i do dění na předměstí, kde vyrůstal.

Drsná čtvrť ho nejenom naučila používat ostré lokty, ale taky myslet na všechny, kdo neměli takové štěstí a talent jako on. Pravidelně přispívá charitě a inspiruje lidi, kteří si všude připadají jako cizinci. Ústrky a nedůvěru zná jako nikdy jiný.

  1. Dává do hry emoce

Často působí jako pes se vzteklinou. Vzteká se, hraje tvrdě, ne-li nečistě, řve na protihráče, sudí, ale i vlastní spoluhráče. Zároveň ale dává hře, co jí v dnešní době suchého profesionalismu chybí – emoce.

A v jeho případě je to doslova gejzír! Sám ostatně tvrdí, že díky své horké krvi dokáže zapnout na 100 %. Samotnému mu přitom vyhovuje, když je na hřišti v amoku. Vsaďte se, že ho budete dneska u obrazovky proklínat na sto způsobů.

  1. Je to génius

Zároveň ale budete zírat s otevřenou pusou na to, co dokáže s balonem. Zlatan definoval, že i vysoký hráč nemusí být nutně kolohnát. Míčovou technikou se skoro přes dvoumetrové tělo vyrovná s přehledem Messimu s Ronaldem a stejně je tomu i s kvalitou. Je s podivem, že se nikdy nedostal mezi nejlepší dvojici světových hráčů.

To už je však možná jeho problémovou image a monopolu, které drží již zmiňované protežované duo. Často o sobě totiž sám mluví ve třetí osobě.

  1. Je s ním sranda

Zlatan je trochu vyhrocenější verzí Jardy Jágra. Je to fenomén, který je pro Švédy naprosto nadpozemský a posvátný a nebojí se proto setřít ani dotěrné novináře. Několikrát s nimi měl konflikty, ale dospěl a nyní pomocí spontánních hlášek je zostuzuje před celým světem.

Dává hře přesně to, co mají fanoušci rádi. Není suchar jako Messi, ale baví nás i mimo hřiště. Někdy sice přes čáru, ale to je prostě on. Velký Zlatan Ibrahimovič!