Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Génius i šílenec v jedné osobě: 5 důvodů, proč milovat Zlatana Ibrahimoviče

Mezi genialitou a bláznovstvím je tenká hranice. Zlatan Ibrahimovič je toho
důkazem.
Zdroj: Profimedia.cz
Jeho příběh je při aktuální uprchlické krizi aktuálnější víc než kdy dřív. Syn emigrantů, kterému nikdo nevěřil, ale nyní ho obdivuje celý svět. Proti české fotbalové reprezentaci nebude stát jenom skvělý útočník, ale hlavně velký člověk.

A tím není nikdo jiný než slavný útočník PSG – Zlatan Ibrahimovič,

Útočník, jenž přes dekádu rozděluje fanoušky, kteří milují jeho um, ale nesnášejí jeho aroganci a agresi.

My jsme se však rozhodli ukázat naturalizovaného Balkánce v tom lepším světle.

Proč byste ho měli mít rádi i vy?

  1. Prokopal se ze stoky až ke slávě

Jako malý kluk kradl kola a byl v kuse v jednom maléru. Často se rval, nadával a chtěli ho kvůli hyperaktivitě přeřadit do zvláštní školy. Odmala pociťoval, že byl jiný a lidé v jeho rodném Malmö proti němu dokonce podepisovali petici.

To však hnalo čahouna s balkánskými kořeny k ještě lepším výkonům a místo stigmatu vyhoření se nyní může všem posměváčkům smát s prstem v nose. A taky to rád dělá.

  1. Pozitivně inspiruje sociálně slabé

V současné uprchlické krizi se upozorňuje na to, že imigrantům schází pozitivní vzor. Jedním z nich by však mohl být právě Zlatan. Otázku víry sice často neprobírá, ale není pochyb o tom, že jde o humánní bytost. Nedávno si třeba nechal dočasně vytetovat jména lidí skutečně trpících hladem a aktivně se zapojuje i do dění na předměstí, kde vyrůstal.

Drsná čtvrť ho nejenom naučila používat ostré lokty, ale taky myslet na všechny, kdo neměli takové štěstí a talent jako on. Pravidelně přispívá charitě a inspiruje lidi, kteří si všude připadají jako cizinci. Ústrky a nedůvěru zná jako nikdy jiný.

  1. Dává do hry emoce

Často působí jako pes se vzteklinou. Vzteká se, hraje tvrdě, ne-li nečistě, řve na protihráče, sudí, ale i vlastní spoluhráče. Zároveň ale dává hře, co jí v dnešní době suchého profesionalismu chybí – emoce.

A v jeho případě je to doslova gejzír! Sám ostatně tvrdí, že díky své horké krvi dokáže zapnout na 100 %. Samotnému mu přitom vyhovuje, když je na hřišti v amoku. Vsaďte se, že ho budete dneska u obrazovky proklínat na sto způsobů.

  1. Je to génius

Zároveň ale budete zírat s otevřenou pusou na to, co dokáže s balonem. Zlatan definoval, že i vysoký hráč nemusí být nutně kolohnát. Míčovou technikou se skoro přes dvoumetrové tělo vyrovná s přehledem Messimu s Ronaldem a stejně je tomu i s kvalitou. Je s podivem, že se nikdy nedostal mezi nejlepší dvojici světových hráčů.

To už je však možná jeho problémovou image a monopolu, které drží již zmiňované protežované duo. Často o sobě totiž sám mluví ve třetí osobě.

  1. Je s ním sranda

Zlatan je trochu vyhrocenější verzí Jardy Jágra. Je to fenomén, který je pro Švédy naprosto nadpozemský a posvátný a nebojí se proto setřít ani dotěrné novináře. Několikrát s nimi měl konflikty, ale dospěl a nyní pomocí spontánních hlášek je zostuzuje před celým světem.

Dává hře přesně to, co mají fanoušci rádi. Není suchar jako Messi, ale baví nás i mimo hřiště. Někdy sice přes čáru, ale to je prostě on. Velký Zlatan Ibrahimovič!

Související články

Další články