Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Geniální Vykoupení z věznice Shawshank slaví 28: Jak se změnila legendární dvojka

Tim Robbins a Morgan Freeman ve Vykoupení z věznice Shawshank
Zdroj: Photo © 1994 Columbia Pictures
+ Dalších 7 fotografií
kultovní film

Film Vykoupení z věznice Shawshank se už spoustu let drží na prvním místě žebříčku divácky nejlépe hodnocených filmů podle ČSFD i IMDb. Snímek o strachu a naději, natočený podle novely Stephena Kinga, je opravdu strhující a navíc skvěle obsazený. Výrazné charakterové role ztvárnili Tim Robbins (63) a Morgan Freeman (85). Od natočení filmu uteklo 28 let. Jak se za tu dobu změnili hlavní hrdinové?


Jaký je nejlepší film všech dob? Uživatelé serveru ČSFD stejně jako zahraniční IMDb mají jasno - Vykoupení z věznice Shawshank.

U poroty neuspěl, u diváků ano

Snímek z roku 1994 o lidském utrpení, nespravedlnosti, touze po svobodě a síle lidské naděje zaujal v roce 1995 i oscarovou porotu a vysloužil si nominace v sedmi kategoriích. Ty sice neproměnil ve vítězství, ale to nic nemění na tom, že dílo režiséra Franka Darabonta patří skutečně k největším pokladům světové kinematografie.

Hlavní role zde sehrála dvojice Morgan Freeman a Tim Robbins. Zatímco čilý pětaosmdesátník Freeman je kromě šedého zbarvení vlasů a vousů vlastně pořád stejný a i ve svém věku dál točí o sto šest, Robbinse by někteří po tolika letech ani nepoznali. Pojďte si v naší galerii připomenout jednu z nejoblíbenějších filmových dvojic.


Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy