Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Geniální vědec Stephen Hawking přišel s velkou hrozbou: Naše planeta zanikne! Chcete vědět, kdy ke katastrofě dojde?

 Stephen Hawking má jasno!
Zdroj: profimedia.cz
Stephen Hawking varuje lidstvo před zánikem naší planety Země. Vědec je toho názoru, že nám zbývá už něco okolo 1000 let a pak naše planeta zcela zanikne. Prý bychom si měli začít vážnost tohoto problému uvědomovat a vytvářet kolonie pro život na jiných planetách.

Stephen Hawking sice nemůže pohnout jediným svalem, ale mozek mu funguje na tisíc procent.

Stephen Hawking je britský populární vědec, který se celý život zabývá dekódováním vesmíru a studiem černých děr. Křehký muž, jemuž ale slouží již jen pár svalů na obličeji, si dokázal vydobýt velkou reputaci a většinou platí, že co řekne, to je pravda.

Vědec už často varoval veřejnost před zkázou naší planety a teď přišel s další teorií o konci světa. Naší planetě zbývá asi tisíc let, a pokud lidstvo do té doby nenajde nějakou jinou vesmírnou alternativu, skončíme spolu se Zemí.

Nyní své tvrzení potvrzuje. Podle geniálního vědce lidstvo nepřežije na této planetě více než tisíc let. Podle něj za to mohou klimatické změny, atomové bomby. Dále si myslí, že roboti změní Zemi v neobyvatelnou.

Nedávno se nechal slyšet, že lidstvo má mizivou šanci na přežití. Muselo by však založit kolonie na jiných planetách.

„I když je pravděpodobnost katastrofy v následujících letech poměrně nízká, postupem času se zvýší,“ prohlásil Hawking při přednášce na Oxfordské univerzitě v Anglii.

Lidstvo má zaniknout někdy mezi 1000 a 10 000 lety. Hawking varuje, že už nyní je pozdě. Prý nebude stačit sto let, aby se nám podařilo vystavět kolonie na jiných planetách.

„Podívejte se nahoru ke hvězdám. Snažte se v tom, co vidíte, najít smysl. Přemýšlejte, proč vesmír existuje. Buďte zvědaví. I když život vypadá někdy velmi složitě, vždy se najde něco, v čem můžete uspět. Vše záleží jen na tom, že se nevzdáte,“ zakončil Hawking.

Související články

Další články