Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Geniální malíř vydělal svými obrazy 45 milionů. Je mu jen 10 let!

Seznamte se: Geniální malíř Kieron Williamson.

Tak tomuhle se říká talent! Kierenovi Williamsonovi je sice teprve deset let, ale sběratelé umění z celého světa už za jeho obrazy platí miliony. Například minulý pátek prodal 23 obrazů za 242 095 liber, tedy asi 7 260 000 Kč – a to během pouhých dvaceti minut!

Britský školák, kterému se přezdívá „Mini Monet“, si malováním dosud vydělal přibližně 45 milionů Kč. Tento týden navíc bude zahájena jeho nová výstava v Norfolku a očekává se, že na ní prodá obrazy za další minimálně 3 miliony Kč.

Kieron začal s malováním krajinek ve věku pěti let během rodinné dovolené. Jeho předchozí umělecké aktivity se omezovaly na vybarvování dinosaurů, které pro něj nakreslili jeho rodiče. Jakmile ale poprvé vzal do ruky štětec, rychle vyšlo najevo, že má dar od Boha. V současné době připravuje otevření své vlastní galerie.

„Je to jen normální kluk, který miluje fotbal. Kromě toho, že skvěle maluje, je také vášnivým sportovcem a na svůj věk je velmi silný,“ říká jeho otec a dodává: „Nijak na něj netlačíme. Když se mu zrovna nechce, nemaluje.“

I přesto však Kieron odchází ze školy a od příštího roku se bude učit doma, aby se mohl plně soustředit na malování. „Je ohromující, jak velkého uznání se mu dostalo od uměleckých kritiků i jiných výtvarníků,“ uvedl Adrian Hill, ředitel galerie Picturecraft.

Mohlo by vás zajímat

Další články