Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Generál Pavel k vídeňské tragédii: Islámský stát nezmizel, zůstává zásadní hrozbou

Na bezpečnostní riziko upozornil Petr Pavel.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Teror ve Vídni
Včerejší teroristický útok ve Vídni šokoval celou Evropu. Pozornosti samozřejmě neušel i v Česku. Na frekventovaných místech, jako je například pražské metro, tak byla během dneška posilněna preventivní opatření. K situaci se vyjádřil i generál Petr Pavel.

Po porážce Islámského státu na čas utichly teroristické útoky. Lidé tak možná i kvůli pandemii na čas zapomněli, že existuje taková hrozba. Islamisté se ale začali opět připomínat, a to velice krutě, ostatně jak je jejich zvykem.

V pondělí večer zaútočilo několik teroristů ve vídeňském centru na kolemjdoucí i hosty restauračních podniků. Při bestiálním řádění zabili 4 lidi, dva muže a dvě ženy, dalších 15 osob zranili. Útočníci nakonec byli zatčeni, jeden byl zastřelen přímo na místě. I kvůli včerejší tragédii má generál Petr Pavel jasno.

Musíme bojovat proti nenávisti

"Teroristické útoky ve Francii a včera ve Vídni ukazují, že islámský extremismus nezmizel s porážkou Islámského státu. Zůstává zásadní hrozbou," varuje Pavel, který kandiduje na prezidenta v následujících volbách na Hrad.

Podle generála se musí vůči podobné agresi tvrdě zasáhnout. "Nestačí proti němu bojovat v zahraničních misích, nejdůležitější je zastavit šíření nenávistné ideologie mezi muslimy v Evropě," burcuje Pavel. To se ale zatím očividně nedaří.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy