Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Generál Pavel chystá Česko na válku. Radit mu má podnikatel v tričku a šortkách

Generál Petr Pavel představil odborníky, s kterými chce čelit budoucím krizím.
Zdroj: eXtra.cz/Marcel Mihalik
zájemce o hrad
Generál Petr Pavel ve středu představil tým expertů, kteří mají představit sérii opatření v reakci na budoucí krize Česka. Jedním z členů je ústecký podnikatel a filantrop Martin Hausenblas (47), který zaujal tím, že k překvapení všech dorazil na tiskovou konferenci v outfitu jako z pláže.

Přijel z lázní

Proč podnikatel přišel na tiskovou konferenci tak nevhodně oblečen, vysvětlil redaktorovi eXtra.cz. "Já jsem přijel z lázní. Neměl jsem oblečení, tak jsem si mohl vybrat, buď přijedu z lázní a přijedu sem takhle, anebo se toho nebudu účastnit," řekl eXtra.cz Martin Hausenblas. Plážový outfit odůvodnil také zdravotními obtížemi.

Trpí jako Zeman

"V lázních jsem se léčil s neuropatií. Tu mám ne z chlastu, ale z nervů," dodal podnikatel a filantrop. Neuropatií trpí i český prezident Miloš Zeman (75).

Oblékl svět do roušek

A čím má podnikatel se zálibou v investování času a peněz na dobročinné účely (tj. filantropie) pomoci? "Byl jsem osloven panem Pavlem, má můj respekt a úctu. Já jsem dal dohromady projekt, jehož výsledkem bylo převléknutí ČR během tří dnů do roušek formou virální kampaně. Na základě té jsme změnili chování 70 vlád, které zavedly povinné nošení roušek," řekl.

Připraví Česko na krizi

Vedle něj jsou členy Pavlova expertního týmu šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, předsedkyně České společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof J. E. Purkyně Jana Šeblová nebo někdejší hejtman Olomouckého kraje Jan Březina. Společně chtějí Česko připravit na krize, které mohou přijít stejně nečekaně jako koronakrize.

Na válku s koronavirem generál Pavel spoluzaložil iniciativu Spolu silnější, která vybrala 1,4 milionu korun na různé projekty a pro dobrovolnické organizace.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy