Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Generál Jakubů (†49), kterého zabil mustang u Špindlu: Rodina zatrhla veřejný pohřeb

Zdroj: FAČR, archiv
+ Dalších 5 fotografií
Poslední rozloučení
Poslední rozloučení s generálem vojenské rozvědky Milanem Jakubů (†49) mělo původně proběhnout v pátek. Rodina si však pohřeb objednali na pondělí v krematoriu v Jihlavě. Podle všeho si příbuzní velké rozloučení i s armádními špičkami nepřejí. Jakubů tragicky zahynul při nehodě u Špindlerova Mlýna, když do něj čelně narazil sportovní mustang. Měl jet rychlostí 150 km/h!

Obětí sobotní nehody u Špindlerova Mlýna je generál vojenské rozvědky Milan Jakubů (†49). Modrým rapidem jel s manželkou, prý byli na cestě na nákup. V obrovské rychlosti do nich čelně narazil oranžový Ford Mustang a zástupce velitele Vojenského zpravodajství na místě zemřel.

Jakubů podlehl smrtelnému zranění hlavy, manželku přepravil vrtulník do nemocnice. Hrozí jí však trvalé následky.

Za volantem mustangu seděl Vojtěch Ch., druhé sportovní auto, které těsně před tragédií kolem Jakubů projelo, řídil Petr H. Rychlou jízdu údajně záměrně ukazovali jeho dvěma synům. Svědci trvají na tom, že závodili, to ale popírají.

Poslední rozloučení s generálem Jakubů mělo původně proběhnout v pátek za účasti armádních špiček a se všemi vojenskými poctami. „Dokonce měl být součástí obřadu přelet stíhacích gripenů. V úterý však bylo konání pohřbu ve stanoveném termínu zpochybněno a konečný verdikt padne až ve středu,“ řekl portálu blesk.cz dobře informovaný zdroj.

Rodina si ale veřejný pohřeb nepřeje, a není tak jisté, zda páteční obřad proběhne. Už si dokonce objednala uzavřený pohřeb v obřadní síni jihlavského krematoria. Ještě ve středu by se mělo ukázat, zda se tedy budou konat pořhby dva, anebo zůstane jen u rozloučení v kruhu rodinném.

Související články

Další články