Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Gedeon Burkhard má 51: Detektiv ze seriálu Komisař Rex zešedivěl, jiskru ale neztratil

Gedeon Burkhard má 51: Detektiv ze seriálu Komisař Rex zešedivěl, jiskru ale neztratil
Zdroj: ORF / Ali Schafler
+ Dalších 7 fotografií
galerie
Gedeon Burkhard, nejvíce známý jako Alexander z oblíbeného krimiseriálu Komisař Rex, slaví 51. narozeniny. Německý herec vešel do paměti lidí jako detektiv, který měl za parťáka svéhlavého psa, ale i jako jeden z parťáků Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11. Oba tyto seriály točil Burkhard už před dlouhou dobou a dnes vypadá jinak. Sice zešedivěl, ale jiskru neztratil.

Gedeon Burkhard se narodil 3. července 1969 v Mnichově. Pochází z herecké rodiny, prací před kamerou či za ní se živili už jeho prapředci, pak i rodiče a nakonec i on sám. Kariéru měl tudíž vybranou už odmalička a vzdělání na anglické internátní škole mu dopomohlo k tomu, aby roku 1979 debutoval v televizním filmu Blut und Ehre.

Ačkoliv hrál Burkhard ve spoustě filmů a seriálů, nejvíce se proslavil jako detektiv Alexander Brandtner v seriálu Komisař Rex Tam mu byl hlavním parťákem psí herec Reginald von Ravenhorst, kterého si diváci zamilovali.

Podstatnou roli Gedeon sehrál i v seriálu Kobra 11, kde hrál jednoho z mnoha parťáků Semira Gerkhana. Jeho postava jménem Chris Ritter se ale nedočkala příliš veselého konce a byla stejně jako mnozí Semirovi kolegové zabita.

Gedeon Burkhard a česká stopa

Ačkoliv od dob Komisaře Rexe a Kobry 11 čeští diváci Gedeona příliš nevídají, mohli ho zaregistrovat v českém snímku Lída Baarová Tam si zahrál německého herce Gustava Fröhlicha a před kamerou stál po boku Táni Pauhofové. V období natáčení žil v Česku.

Soukromý život Gedeona Burkharda

V roce 1996 se Gedeon oženil s B. Cunningham. Manželství skončilo rozvodem po čtyřech měsících. Posléze randil s Filomenou Iannacone, páru se v roce 2004 narodila dcera Gioia Filomena. Vztah se o dva roky později rozpadl. S nynější přítelkyní Anikou Bormann žije v Berlíně.

Gedeon Burkhard už není nejmladší, do starého železa ale rozhodně nepatří. Prošedivěl, přibylo mu pár vrásek, nechal si narůst vousy a charisma mu nechybí. Na jeho proměnu se podívejte v galerii.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy