Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Gazdík po 15 letech končí v čele hnutí STAN: Nahradil ho Vít Rakušan!

Nový předseda
Předčasně skončit ve vedení hnutí Starostové a nezávislí se rozhodl dlouholetý předseda Petr Gazdík. V čele strany byl dlouhých 15 let. Novým předsedou byl zvolen poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan. Hlas dostal od 93,9 procent delegátů.

V čele strany Starostové a nezávislí měl sice skončit až příští rok, jeho zakladatel Petr Gazdík ale funkci předsedy složil už nyní. Hnutí podle něj potřebuje dostat nový impulz.

Na sobotním sněmu, který se koná v pražském hotelu Olšanka, zvolili delegáti novým předsedou Víta Rakušana. „Děkuji vám za obrovsky silný mandát,“ řekl poslanec a starosta Kolína, který obdržel 93,9 procent hlasů. Neměl žádného protikandidáta.

Gazdík předal Rakušovanovi symbolicky stan, nový šéf následně vyzval, aby delegáti Gazdíka zvolili jedním z místopředsedů. Na sněmu vystoupili i zástupci ODS, Pirátů, KDU-ČSL a TOP 09.

Mohlo by vás zajímat

Další články