Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Gay stylista Leoše Mareše Filip Vaněk: Hetero páry mají míň práv než mužné holky, na Prague Pride je nevkus

Leoš Mareš a Filip Vaněk nejenže spolupracují, jsou i kamarádi.
Zdroj: herminapress
+ Dalších 6 fotografií
NÁZOR

Módní stylista Filip Vaněk (44), který již léta žije v registrovaném partnerství, si nejenže myslí, že by dva muži nebo dvě ženy neměli vychovávat dítě, ve svých názorech jde ale mnohem dál. „Heterosexuální pár má pomalu míň práv než něco, co se cítí být ženou a má to pinďoura mezi nohama,“ řekl eXtra.cz Vaněk. A co si myslí o Prague Pride?

Filip Vaněk: Prague Pride je přehlídka mindráků

Stylista Filip Vaněk má někdy dost nepopulární názory, v otázce pochodu hrdosti Prague Pride se ale setká s pochopením také u podstatné části většinové společnosti.

„Prague Pride neodsuzuju, ale nesouhlasím s ním. Nemyslím si, že kromě nějakých ojedinělých případů bychom byli nějak extra diskriminovaní. Nevadilo by mi, kdyby to byl kultivovaný průvod hezky oblečených lidí. Ale to, jak tam jedou někteří prezentovat své mindráky, nahotu a nevkusné kostýmy, gay komunitě škodí,“ uvedl pro eXtra.cz.

„Proti sexu v latexu, nasazování hlavy pejska ani proti bičování nic nemám. Mě standardní sex v posteli a ve dvou nikdy nebavil, ale ať si to dělají doma nebo v klubu, ne aby se v tom producírovali po Praze,“ diví se.

Dlužno ale připomenout, že podle všech možných svědectví je drtivá většina účastníků oblečená vycházkově. Kritici podobných názorů, jaké prezentuje Vaněk, tvrdí, že na vině jsou média, která si z desítek tisíc lidí vyberou několik extrémních příkladů, které ukazují veřejnosti, na základě těch si pak nezúčastnění dělají názor. Před časem na to pro iDnes.cz upozornil například sociolog Zdeněk Sloboda.

Heterosexuálové mají míň práv?

Filip Vaněk ale vynáší i další odvážnou myšlenku, za kterou se mu možná moc pochval od LGBT aktivistů nedostane.

„Podobné heterosexuální průvody jsem neviděl. Začíná mi připadat, že heterosexuální pár má pomalu míň práv než něco, co se cítí být ženou a má to pin*oura mezi nohama,“ přidal.

Již dříve se pro nás vyjádřil i ohledně výchovy dětí takzvanými duhovými rodinami.

„Nepřijde mi to přirozené. Sám bych ani děti nechtěl. Moje pohodlí, svoboda a užívání si života jsou pro mě mnohem cennější než nějaké dítě. Nechtěl bych se toho všeho vzdát. Nemluvě o tom, kolik takové dítě stojí. Gucci pro mimina je úplně stejně drahé jako to pro dospělé. Přitom je to desetina látky. To se asi zbláznili,“ uvedl Filip Vaněk, jehož předním klientem a kamarádem je moderátor Leoš Mareš.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy