Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Garsonky Lucie Bílé a jejího Radka: Proč nakupovali v omšelém domě a kolik je to ještě bude stát

Lucie Bílá a Radek Filipi si pořídili dvě garsonky.
Zdroj: archiv L. Bílé, eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Lucie Bílá (54) a její partner Radek Filipi (37) se nedávno stali vlastníky sousedních bytů v nevábně vyhlížejícím domě v pražské Michli. Celkem za ně zaplatili necelých 6,5 milionu korun. Na co jim budou a čím šokovali další nájemníky?

Lucie Bílá investovala

Jak web eXtra.cz již informoval, podnikavá Lucie Bílá (54) i její druh Radek Filipi letos nezaháleli a na začátku pandemie investovali.

Zatímco Radek si koupil garsonku o výměře 29,2 metrů čtverečních za 3,49 milionu, Lucie si pořídila sousední (24,5 m2) bez padesáti tisíc za tři miliony.

Šok pro sousedy

Jak se eXtra.cz podařilo zjistit, minimálně Lucie už dům také navštívila. „Lidé z toho tady byli překvapení, když se taková známá zpěvačka objevila na domovní schůzi. Blízko se tu plánuje luxusní developerský projekt, tam bychom si ji uměli představit, ale u nás, kde se nechystá ani nová fasáda nebo rekonstrukce vnitřních rozvodů, to fakt ne,“ dozvěděli jsme se od zdroje z domu, jehož dvě části teď Lucii a Radkovi říkají paní a pane.

Byty jsou tak maličké, že si moc nejde představit jejich jiné použití než na pronájem. Kdyby je chtěla dvojice spojit, nejspíš by je asi nekupovala zvlášť, proto se dá odhadnout, že zůstanou samostatné.

Rekonstrukce

A kolik zaplatí za rekonstrukci garsonek? „Je to čistě individuální. Je ale pravda, že pokud si investor rekonstruuje byt pro sebe, většinou utrácí za kvalitnější materiály. Klasická rekonstrukce takhle velkých bytů by mohla vyjít na půl milionu za jeden, klidně ale může stát i milion, kdyby měl klient větší požadavky,“ prozradil nám odborník na kalkulaci rekonstrukcí bytů v Praze.

Hodně záleží i na tom, jestli by šlo o jednotku určenou ke krátkodobým pronájmům, nebo k dlouhodobým.

„Rekonstrukce garsoniéry na krátkodobé pronájmy vychází asi o pět procent dráž, je totiž vhodné použít odolné materiály. Byty dostávají od různých band mladých pořádně zabrat. Dělají se i výztuhy u dveří do ložnic a obýváků a do předsíní se víceméně zásadně dává odolná dlažba. U krátkodobých pronájmů se naopak dávají laciné materiály, aby hezky vypadaly a nestály tolik,“ dodal znalec.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy