Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Gadžo nebo Rom, je to jedno: Seriál Most! milují úplně všichni!

Zdroj: archiv
+ Dalších 14 fotografií
Seriál Most!
Scenárista úspěšného seriálu Most! Petr Kolečko promluvil v DVTV o tom, co si myslí o rasismu v Česku, jestli seriál Most! je skutečným odrazem města a proč chtěl hlavně poukázat na paradoxy rasismu a z jakého důvodu jsou pro něj neakceptovatelné věci, které se na nás valí z USA.

"Já si myslím, že my jsme se nesnažili to uzavírat do nějaké teze. Určitě bych nechtěl, aby šlo jednou větou říct, o čem to je. Mně šlo spíš o to, zobrazit ten paradox toho rasismu a i toho obráceného sluníčkářského pohledu," vysvětluje scenárista Petr Kolečko a naráží na to, že lidé nadávají na Romy, ale na druhou stranu si pak jdou k Romovi půjčit sako, protože on je jediný, kdo v celé hospodě něco takového má.

Seriál Most! v lidech vzbuzuje vesměs úsměv a na to, že jsou venku pouze tři díly, tak to vypadá, že bude velmi úspěšný. Prakticky se dá říct, že Most! spojil jak Romy, tak bílé. V seriálu se všechny postavy smějí svým vlastním slabinám a nejenom tenhle fakt z něj dělá dobrou komedii.

Scenárista zároveň v rozhovoru dodává, že je přesvědčený o tom, že se sranda dá dělat prakticky ze všeho a žádná hranice neexistuje. "Říká se, že do dobré komedie patří smrt. Myslím, že kultura toho humoru a korektnosti by se měla opravdu někde na té ose posunout. Mám pocit, že tam, kam jsme se dostali, to moc nejde. Věci, které přichází od kolegů ze Spojených států, jsou neakceptovatelné," dodává.

"V dnešní době se každá blbost nazve rasismem nebo sexuálním obtěžováním," je přesvědčený Petr Kolečko.

Související články

Další články