Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Gabriela Soukalová nahoře bez: Nezapomínejte na vyšetření kůzlat, nabádá ženy

Zdroj: Se souhlasem Gabriela Soukalová / koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
den bez podprsenky

Na 13. října připadá den bez podprsenky, který nepoukazuje jen na krásu ženských předností tak, jak je pánbůh stvořil. Tento den vznikl v rámci osvětové kampaně pro prevenci rakoviny prsu, a tak by ženy neměly zapomínat na pravidelnou kontrolu, k čemuž nabádá i Gábina Soukalová (31). V souvislosti s tímto dnem se v galerii podívejte na celebrity, které den bez podprsenky slaví prakticky celoročně, čímž také právě dnes upozorňují na důležitost prevence a sebekontroly, která může zachránit život. 

Mezinárodní den bez podprsenky se letos 13. října slaví již podesáté. Ženy jsou tento den povzbuzovány k tomu, aby nezapomínaly na prevenci, spojenou s rakovinou prsu, ale také se podporuje rovnost žen a mužů.

Prevence!

Původní nápad, známý jako "Bra day", založil plastický chirurg Dr. Mitchell Brown, který se ve své profesi setkal s mnoha ženami, jež podstoupily odstranění ňadra kvůli rakovině prsu. Ženy Brown upozornil právě na tohle zákeřné onemocnění a jeho příznaky, které lze v dnešní době díky včasnému odhalení a medicínským pokrokům zcela vyléčit.

Do kampaně se každý rok zapojují celebrity po celém světě, které své příspěvky označují pod hashtagem #nobraday nebo #breastcancerawareness.

Gabriela Soukalová nabádá k samovyšetření

V Česku se do kampaně zapojila například bývalá biatlonová šampionka, moderátorka Gabriela Soukalová, která se nedávno stala maminkou.

"Dnes je mezinárodní den bez podprsenky. Ze začátku se mi to zdálo kuriózní, než jsem zjistila, že tento svátek vznikl v rámci osvětové kampaně pro prevenci rakoviny prsu. Proto doufám, že si tímto dnem připomeneme, jak důležité je nezapomínat na pravidelná vyšetření našich "kůzlat" a také si občas udělat samovyšetření, které může pomoci detekovat problémy včas," uvedla na svých sociálních sítích ke snímku z hor, kde pózuje nahoře bez.

V galerii si v tento den připomeňte známé osobnosti, které, jak se zdá, slaví den bez podprsenky možná i celý rok.

Související články

Další články