„Tréninky vůbec neprobíhaly tak, jak jsme si představovali. Nikam to nevedlo. Nemělo smysl, aby byla dál s týmem,“ řekl šéftrenér Ondřej Rybář serveru Novinky.cz. Gabriela Koukalová odešla z národního týmu, kde dříve trénovala.

„Bolesti rozhodně má. Ale je obtížné odhadovat, do jaké míry bolest ovlivňuje i Gábininu psychiku,“ komentoval Rybář bolavá lýtka biatlonistky.

„Myslím si, že mi k tomu problému výrazně dopomohla změna techniky jízdy na lyžích, o kterou jsem se v posledních dvou letech snažila na základě pokynů, které jsem dostala," postěžovala si Koukalová.

„Nebyla jsem přesvědčená, že je to dobře, protože se mi tato technika od začátku zdála velmi náročná na chodidla a lýtka, nevhodná pro závodnici s mou tělesnou konstitucí,“ pokračuje.

Toto vyjádření na adresu trenéra řekla v rozhovoru pro deník Sport. Tam je totiž dle jejích slov příčina současných problémů. Rybář samozřejmě na vyjádření Koukalové reagoval.

„Jestli si tohle myslí, tak ať si to myslí. My si chceme jako celý tým uchovat vzpomínky na pěkné chvíle, které jsme s Gábinou prožili, a ne, abychom, jakmile nastanou nějaké problémy, začali jeden na druhého plivat.“