Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Gabriel Fernandez byl brutálně týrán matkou a otčímem: Dokument o něm rozpláče každého

Gabriel Fernandez byl brutálně týrán matkou a otčímem: Dokument o něm rozpláče každého
Zdroj: Netflix
+ Dalších 5 fotografií
tragédie
Psalo se 22. května 2013, když byl do nemocnice v Kalifornii přivezen teprve osmiletý Gabriel Fernandez, který nedýchal. Jeho matka tvrdila, že došlo k nehodě, personál ale okamžitě poznal, že za jeho zraněními a jizvami žádná nehoda nestála. Chlapec po dvou dnech v kómatu zemřel a jeho matka Pearl Fernandez (37) a nevlastní otec Isauro Aguirre (40) stanuli před soudem. Tam bylo prokázáno, že Gabriela oba dlouhodobě brutálně týrali. Netflix o případu natočil dokonce i dokument s názvem Utrpení Gabriela Fernandeze a ti, kteří ho viděli, otevřeně přiznávají, že neudrželi slzy.

Gabriel Fernandez neměl dlouhý život, během pouhých 8 let svého bytí ale prožil tolik utrpení, kolik běžní lidé nepoznají za celý život. Jeho matka Pearl Fernandez a nevlastní otec Isauro Aguirre ho týrali prý proto, že se domnívali, že je homosexuál.

Případ týrání a smrti malého Gabriela se dostal do povědomí veřejnosti nejen proto, jak brutální k němu byli lidé, kteří ho měli vychovávat a chránit, ale také proto, že poukázal na neschopnost systému. Sociální pracovníci totiž měli na chlapce dohlížet, ale nepodnikli nic ani v momentě, kdy už měli desítky hlášení, že je v rodině něco špatně. Co víc, někdo z úřadu se po smrti hocha pokoušel zfalšovat dokumenty, které by dokládaly návštěvu jeho domova.

O Gabriela se dlouhodobě starali příbuzní, v roce 2012 ho ale dostala do péče jeho matka i přesto, že zbytek rodiny byl proti. Od té doby, až do své smrti v květnu 2013, byl chlapec brutálně týrán, mučen a procházel si doslova peklem na zemi.

Utrpení Gabriela Fernandeze

O případu byl natočen dokument s názvem Utrpení Gabriela Fernandeze, který je možné zhlédnout na Netflixu. Lidé, kteří už ho viděli, v diskuzích otevřeně přiznávají, že je dohnal k slzám. U soudu bylo prokázáno, že otčím Isauro nutil malého Gabriela k orálnímu sexu, společně s Pearl ho bili, típali o něj cigarety, stříleli do něj vzduchovkou, svazovali ho, kousali ho, zavírali do skříně, kde ho nechávali bez jídla a bez vody a také ho nutili jíst výkaly z kočičího záchodku. Když se pozvracel, donutili ho sníst i zvratky.

Než byl Fernandez 22. května 2013 odvezen do nemocnice sanitkou, jeho matka a otčím do něj surově kopali. Po dvou dnech v kómatu chlapec svůj boj vzdal. Vnitřní krvácení a krvácení do mozku neměl šanci přežít. U soudu bylo řečeno, že měl polámaná i žebra a chyběly mu zuby.

Proti Pearl a Isaurovi u soudu vypovídali příbuzní, a dokonce i jejich ostatní děti. Ty přiznaly, že ačkoliv samy obětmi týrání nebyly, pokaždé, když se snažily svému bratrovi pomoct nebo mu dát alespoň trochu jídla, byly zmláceny taky.

Trest

Pearl Fernandez a Isauro Aguirre jsou aktuálně ve vězení, ani jedna z těchto zrůd se už na svobodu nedostane. Zatímco Gabrielova matka se k vraždě přiznala, aby se vyhnula trestu smrti a dostala tak doživotí, otčím se snažil vše uhrát na nekontrolovatelné výbuchy hněvu a záchvaty agrese. Přesto byl odsouzen k trestu smrti a nyní čeká na smrtící injekci.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy