Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Gábina Soukalová o dramatické noci v Alpách: Jisté smrti unikla jen o vlásek

+ Další 3 fotografie

Moderátorka a bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (32) si prošla neuvěřitelným strachem. Ztratila se v italských Alpách a ve výšce 2400 metrů nad mořem musela přečkat celou noc, než ji našli záchranáři. Nyní v rozhovoru pro ShowTime na CNN Prima NEWS popsala své pocity a vysvětlila, proč se nevrátila stejnou cestou.

Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová zažila noc, na niž rozhodně nikdy nezapomene. Spolu s partnerem Milošem Kadeřábkem a dcerkou se odebrali do italského Livigna, kde trávili dovolenou. Jednoho dne se však Gábina rozhodla, že se vydá sama na kolo k jezeru Cancano.

To se jí však stalo osudným. Jelikož špatně odhadla vzdálenost, uvízla v horách a došly jí síly. Gabriela proto zůstala ve spárech Alp a musela jen čekat na to, až ji najde pomoc. Během toho navíc zažila několik chvil, kdy si myslela, že už je to konec a že to nezvládne. Byla tam chvíle, kdy jsem lezla po velmi strmé skále několik set metrů nad údolím, kde jsem věděla, že stačí udělat jedinou chybu a nezvládnu to. A tam kdybych spadla, tak určitě není žádná šance, že bych přežila, prozradila Soukalová v ShowTime pro CNN Prima NEWS.

„Přiznávám, že tam byla i chvíle, kdy bylo mé tělo už tak ztuhlé, že jsem nemohla a nevěděla jak dál, a viděla jsem, že nade mnou třeba pětkrát proletěl vrtulník a vůbec mě neviděli. Už jsem se připravovala pomalu na to, že tam přečkám další noc, dodala ještě bývalá biatlonistka.

Proč se nevrátila stejnou cestou?

Většinu lidí zajímalo, proč se Gábina nevrátila tou stejnou cestou, kterou přišla. „Pro představu – jela jsem přes 6 hodin na kole, šla dvě a půl hodiny po cestě, překonala jsem obrovské převýšení v horách. Představa, že půjdu zpátky... Já jsem byla už opravdu na pokraji sil,“ nechala se slyšet.

Když poté uviděla v dálce auta, lidi a civilizaci, vybrala si, že půjde tím směrem. „Představa, že bych šla dalších víc jak 8 hodin pěšky přes hory, pro mě byla naprosto nepřijatelná,uvedla na pravou míru.

V noci myslela na Isabelku

Soukalová musela v Alpách přečkat noc a sílu jí dodávaly v těchto okamžicích hlavně myšlenky na malou dcerku Isabelu. „Na Isabelku jsem myslela celou dobu, co jsem byla pryč. Je to to nejvíc, co tady na tom světě mám, a představa, že bych se nevrátila a bylo to jen na mém příteli, tak s tím jsem se rozhodně smířit nechtěla. A myslím si, že kvůli ní bych toho vydržela ještě hodně,“ zakončila dojemně Soukalová.

V italských Alpách ji nakonec našli záchranáři a hasičský sbor z oblasti Livigna. Dvojnásobná mistryně světa v biatlonu byla nalezena prochladlá, ovšem v dobrém zdraví, jak tehdy informoval italský web Milani Repubblica.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy