Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Frontman Olympic slaví 78 let: První manželství Petra Jandy skončilo tragicky

Petr Janda se už těší na koncerty.
Zdroj: Showpix
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Výročí
Česká rocková legenda Petr Janda slaví 78. narozeniny. Na koncerty kapely Olympic běžně chodí dvě nebo klidně tři generace z jedné rodiny a to už něco znamená. Na hudební scéně působí už desítky let, ale věk se na kvalitě koncertů nijak nepodepsal. V milostném životě to však neměl tak úplně jednoduché...

Od Sputniků k Olympicu

Petr Janda začal ve skupině Sputnici, kde začínal hrát s kytarou v roce 1959. Pak chvíli hrál ve skupině B.B.Q. - Big Beat Quintet a od roku 1963 působí jako frontman, kytarista a skladatel kapely Olympic Ta se dostala i do nahrávacích studií, na gramofonové desky a hráli je často v rádiu a televizi. Díky podpoře časopisu Mladý svět se dostali i do zahraničí.

Kapela Olympic pořád funguje, avšak koncerty se musely zrušit kvůli současné pandemii koronaviru, která se prohání světem. Sám Janda vždy působil i mimo Olympic. Psal písně pro přední české zpěváky, mimo jiné třeba pro Marii Rottrovou, Václava Neckáře či Hanu Zagorovou.

Dvě tragédie v prvním manželství

Jeho milostný život však zpočátku nebyl tak jednoduchý. Jeho první ženou byla Jana Jandová, se kterou má dceru Martu. Ta zdědila talent po tatínkovi, proslavila se jako zpěvačka německé kapely Die Happy a zapadla do hudební scény jako puzzle. U druhého potomka Petra už to tak šťastné nebylo.

Petru Jandovi ml. našli nádor na mozku. Podle lékaře prý vydržel dva roky a roku 2001 svůj boj s rakovinou prohrál, stihl však po sobě zanechat dva syny - Matouše a Petra. Podobný osud potkal i Janu Jandovou jen deset let předtím, než zemřel syn. Tehdejší manželce rockové legendy našli lékaři rakovinu vaječníku a v roce 1991 zemřela.

Šťastná rocková legenda

Jeho druhou ženou byla moderátorka Martina Jandová, se kterou má dceru Elišku. Vztah skřípal a rozpadl se poté, co prý Petr přišel své manželce na nevěru. Potřetí se oženil s Alicí Jandovou a jsou spolu i dnes. Alice mu porodila dvě dcerky, Anežku a Rozárku. Od první dcery Marty má ještě vnučku Marii, která letos slaví sedmé narozeniny.

Život Petra Jandy tak opravdu nebyl jednoduchý. Své narozeniny však jistě oslaví mezi milovanými členy rodiny a brzy se na něj snad budou lidé moci přijít podívat na koncerty.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy