Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Freddie Mercury jak ho neznáte: Vzácné fotografie ze soukromí slavného zpěváka

Legendární zpěvák Freddie Mercury by dnes slavil 72 let.
Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Jedna z nejvýraznějších osobností světové rockové scény, zpěvák Freddie Mercury, by dnes oslavila 72. narozeniny. Frontman legendární skupiny Queen se proslavil nejen svým nezměrným talentem a nesporným charisma, ale je považován i za jednu z největších gay ikon všech dob. Pojďte si jej připomenout souborem nepříliš známých snímků, které ho zachycují během šťastných okamžiků jeho života.

Freddie Mercury se své soukromí snažil udržovat v tajnosti, ale vědělo se o tom, že vede prostopášný život. Bylo známé, že si rád a často užívá společnosti mužů a že prošel mnoha vztahy. Nakonec ale přeci jen zakotvil – jeho srdce si získal kadeřník Jim Hutton.

O Huttonovo srdce se zpěvák pokoušel už dvakrát předtím, než se dali dohromady. Vyšlo jim to až napotřetí a prý z toho nakonec vzešla velká láska. Jim s Mercurym zůstal i poté, co mu diagnostikovali AIDS. Zpěvák svého partnera dokonce nabádal, aby odešel, on ale neposlechl. „Miluju tě, Freddie, nikam nejdu,“ zněla jeho reakce.

O své nemoci se Freddie dozvěděl pět let před tím, než 24. listopadu 1991 tento svět opustil. Vedl prostopášný životní styl a rád se chlubil tím, že měl víc milenců než Elizabeth Taylor.

Den před svou smrtí vydal prohlášení, v němž světu sdělil pravdu o svém zdravotním stavu: „Po neustálých spekulacích tisku v průběhu posledních dvou týdnů potvrzuji, že jsem měl pozitivní test na virus HIV a trpím nemocí AIDS. Až dosud jsem považoval za správné tuto informaci nezveřejňovat, abych chránil soukromí lidí ve svém okolí. Teď však nadešel čas, aby se moji přátelé a fanoušci dozvěděli pravdu. Doufám, že všichni se připojí ke mně, mým lékařům a lidem, kteří na celém světě bojují proti této strašné nemoci.”

Poslední píseň, kterou Freddie Mercury zvládl natočit, byl ikonický hit Show Must Go On, který vystihuje poslední okamžiky jeho života. Ten skončil 24. listopadu 1991. V dubnu roku 1992 se s ním na stadionu ve Wembley rozloučili hvězdní kolegové, kteří na závěr zazpívali jeho slavnou skladbu We Are The Champions.

Související články

Další články