Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

František Ringo Čech se vysmál antivaxerům: Pro eXtra.cz je přirovnal k těžkým psychiatrickým případům

František Ringo Čech má zcela jasné názory na svět i život.
Zdroj: Profimedia.cz
CHYTRÁCTVÍ

Hudebník František Ringo Čech (78) zpravidla nejde pro sprosté slovo daleko, když se ho ale redakce eXtra.cz zeptala, co si myslí o antivaxerech, tentokrát žádné slovo popisující pohlavní ústrojí nepadlo. I tak bylo jeho vyjádření peprné.

František Ringo Čech: Souhlasí s nimi, ale…

„Antivaxeři? Co to je? Jo, odmítači očkování… Já s nimi souhlasím, protože vím, že v zeměkouli je ještě jedna zeměkoule a je daleko větší než tahleta,“ řekl eXtra.cz zcela vážným hlasem známý hudebník a glosátor František Ringo Čech.

Přirovnal je tak de facto k lidem, kteří trpí vážnou duševní poruchou.

Očkování nás zachránilo i dřív, myslí si

Pak ale vážně řekl, jak to má on sám.

„Já už třetí dávku očkování mám. Vyrostl jsem v tom, že nás očkování ochránilo před černým kašlem, obrnou, zarděnkami, spalničkami… Vůbec nechápu, v čem mají kritici problém. Jedině s tou zeměkoulí. Napište to tam, aby lidé viděli, jací jsou mezi námi chytráci,“ reagoval dál ironicky.

Konflikty slavných

Mezi dalšími umělci, kteří se střetli s antivaxery, je například rocker Aleš Brichta. Ten o odmítačích očkování hovoří v souvislosti s přirozenou selekcí.

Neúmyslně se do křížku s touto částí národa dostal i kutil-moderátor Láďa Hruška, když se pochlubil, jak se mu podařilo dostat k očkování i svého tatínka v seniorském věku. Popírači účinku očkování mu hrozili, že bude mít na svědomí jeho smrt a že sám jako potřetí očkovaný skončí do dvou let na hřbitově.


Související články

Další články