Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

František Nedvěd udělal trapnou chybu a nyní vypadá jako lhář! Co se mu stalo?

Zdroj: Profimedia
František Nedvěd má za sebou nechutný trapas. Tvrdil, že ředitel televize Šlágr okradl jeho bratra Honzu. Jenže je to trochu jinak. František asi neumí počítat a nebo je nepozorný. Nyní se omlouvá a sype si popel na hlavu.

Šéf Šlágr TV Karel Peterka čelí dalšímu nařčení z neetické spolupráce. Do ředitele československé lidové televize se tentokrát pustil muzikant František Nedvěd, podle kterého měl Peterka „obrat“ jeho bratra o provize z vydaného kompletu. „Jsem v šoku,“ říká pro Šlágr Revue Karel Peterka, který byl osočen neprávem. Přinášíme důkazy!

Celá mediální kauza se točí kolem kompletu Nejkrásnější písničky Honzy Nedvěda – od A do Z, které vyšlo v podobě sedmi CD a jednoho DVD už v roce 2011. Titul je stále k dostání za 888 korun v e-shopu České muziky.

„Jedna firma se rozhodla, že vydá celý soubor všech Honzových cédéček. Říkal jsem bratrovi, že to dělat nebudeme, ale on na to - ty pořád nesouhlasíš a házíš mi klacky pod nohy. Dodnes nemáme ani smlouvu a od té budějovické firmy pana Peterky jsme nedostali ani korunu,“ uvedl František Nedvěd v rozhovoru pro týdeník Téma.

Když si tato slova přečetl právě Karel Peterka, zůstal v šoku. Jde o naprostou lež, kterou potvrzují jasné důkazy. „Frantu Nedvěda si jako muzikanta velmi vážím, o to víc mě jeho slova bolí, neboť jsou naprosto nepravdivá a nepodložená jakýmikoli důkazy. Zmíněný komplet Česká muzika skutečně prodává, ale veškerá práva vlastní vydavatelství Universal Music. Komplet máme v komisi jako distributor. Vše tedy Honzovi Nedvědovi vyplácí přímo Universal, nikoli Česká muzika,“ vysvětluje Karel Peterka, kterého nepravdivé informace značně poškozují.

„Komplet jsme dodávali prostřednictvím České muziky, veškerá práva tedy vlastní výhradně naše vydavatelství. Ze strany Františka Nedvěda tak jde o nedorozumění. Každoročně mu posíláme vyúčtování, ale vzhledem k tomu, že tam má stovky položek, tak je možné, že si nevšiml, že je vše řádně vyplaceno. Františkovi jsem už napsal a doufám, ze se vše vyřeší,“ řekl Šlágr Revue ředitel Universal Music Miloslav Zýka.

Samotný František Nedvěd si nyní sype popel na hlavu. Přiznal, že se pořádně zmýlil. „Velmi se panu Peterkovi omlouvám. Z mé strany došlo k velkému nedorozumění, kterého je mi líto. Sám jsem z toho celou noc nespal. Ještě jednou se Karlu Peterkovi omlouvám, jeho práce si jinak velmi vážím,“ uvedl František Nedvěd, který věří, že si to s Peterkou brzy vyříká i mezi čtyřma očima.

Související články

Další články