Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

FRANCIE UZAVÍRÁ HRANICE: Prezident Hollande vyhlásil stav ohrožení státu

Francouzský prezident Hollande v souvislosti s útoky v centru Paříže rozhodl o vyhlášení mimořádného stavu a ve svém projevu také řekl, že Francie uzavře hranice.

V noci z pátku na sobotu proběhlo v Paříži několik útoků. Teroristé útočili na fotbalovém stadionu, kde došlo ke dvěma sebevražedným atentátům a jednomu bombovému útoku, dále v restauraci, kde došlo ke střelbě, a střílelo se také na ulicích. Spekuluje se o střelbě v nákupním centru Les Halles. Útok proběhl také v koncertní hale, kde jsou drženi rukojmí, kterých by mělo kolem stovky.

V Paříži je momentálně situace velmi nepřehledná. Přichází množství informací ze světových tiskových agentur, které se liší. Francouzská policie už potvrdila 60 mrtvých a 40 zraněných. Vše, co jsme o útocích psali, si můžete přečíst ZDE a ZDE.

V ulicích Paříže je již plně nastoupena armáda a začínají domovní prohlídky, o kterých prezident ve svém projevu taktéž mluvil.

Lidé vyjadřují Francii na sociálních sítích solidaritu, na Twitteru již vznikl nový hastag #PrayForParis (modlete se za Paříž). Rozšířil se hashtag #porteOuverte (otevřené dveře). Pařížané tak nabízejí lidem, kteří jsou evakuováni a nemají se kde schovat, přístřeší.

Související články

Další články