Hruška (37) za mimořádné pozornosti bulváru přijal roličku mluvčího prezidenta republiky v připravované komedii Vánoční Kameňák a hned ukázal, že je formát i mimo novácké zprávy a mikrovlnku.

Kuchtík věnoval tajně celý svůj desetitisícový honorář nemocné Karolíně Hájkové (9) a my to zjistili jen díky náhodě.

Novácká star totiž trvala na tom, že jde o jeho soukromou aktivitu a nepřeje si ji medializovat.

Hrušku dojal příběh dívky proto, že ji o minulém víkendu na její přání navštívil, což se povedlo zprostředkovat společným přátelům.

Holčička pár týdnů po narození onemocněla vzácnou herpetickou encefalitidou neboli pásovým oparem, který zasáhl nervové buňky. V Česku jím onemocní jen pět dětí ročně.

Na základě toho ochrnula, hýbe hlavičkou, s obtížemi všemi končetinami, nemá vyvinuté polykání a pije díky sondě do žaludku.

Fantastická rodina, které pomáhá řada soukromých donátorů a její příběh sleduje známý novinář konkurenčního webu (rovněž nechce být v té souvislosti jmenován), vynakládá na její léčbu a různé terapie veškeré prostředky a snaží se jí vytvořit šťastné dětství, které i přes hendikep šťastným je.

Rodina Karolínky vůbec „stojí za to“. Nestěžuje si, nežádá pomoc a především bere situaci s nadhledem a Karolínka je neustále usměvavá holčička, která je sice na mentální úrovni šestiletého dítěte, ale duševně i fyzicky se s nemocí statečně pere.

Hruška dar nepopřel, ale komentovat jej nechtěl s tím, že charita se má dělat a ne o ní kecat.

Chcete pomoci malé Karolínce? Ozvěte se nám na redakce@extra.cz, rádi vás nasměrujeme správným směrem, oficiálně totiž holčička žádnou sbírku nemá.