Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Frackovo okénko: VyVolení jsou na zrušení, protože nikdo nezrušil management Primy

Dramaturgové mají štěstí, že mají ve vile Vladka. On je důvod, proč se
na VyVolené ještě vůbec někdo dívá.

Na Primě si řada lidí zvykla na to, že když mají problém s vedením, píšou mně. Ne, že bych byl taková persona televizní žurnalistiky, byť větší kapacita v našem bulváru není, ale mám ve zvyku vše publikovat a pomoct jim, umožňuje mi to nezávislý vydavatel a Prima na mě nemá žádné páky.

Proto vím, co se děje ve VyVolených…

Show je zcela mimo kontrolu a terčem výsměchu. Po vypadnutí jednoho kokota přijdou další tři, do toho jako na pavlači procházejí různí hosté a všelijaká marketingová svoloč. Zatímco dříve byli zmateni jen diváci, teď už se podle mě v dění ve Vile neorientuje ani samotná Prima.

Důvod je mi znám…

Do dramaturgie show nezvykle často a necitlivě zasahuje vedení televize, ve kterém stále ještě působí lidé, kteří Primu dostali tam, kde teď je, tedy k obrovským problémům se sledovaností, zoufalému zpravodajství a k výsledkům (TopStar s Kubelkovou v prime time sledovanost 7,9 procent, na Nově se přitom střílí za cokoli, co je pod dvacet), které dlouhodobě nikdo neřeší, neboť šéfka zpravodajství Jitka „profesně jsem patnáct let zpátky a kdo to řekne nahlas, ten poletí“ Obzinová je díky „krytí“ a nezájmu majitele televize neodvolatelná a časté změny v managementu nikam nevedou.

VyVolené má řídit geniální dramaturgyně a režisérka Šárka Šedivá a ještě geniálnější režisér Adrian Stojkov, kteří najednou nemohou dělat to, co je dobré pro show, ale to, co jim říká někdo, kdo tomu nerozumí, a to tak, že jejich podřízení mají potřebu o tom informovat novináře zabývající se televizním zákulisím, protože ve vlastním podniku se pomoci nedovolají.

Vila je na zrušení. Časté „šprajcy“ účinkujících, dramaturgické přehmaty, necitlivé personální, střihové a marketingové zásahy, nuda, chaos, špatná sledovanost…

Jeden příklad za všechny… Před měsícem volali mé office managerce v redakci eXtra.cz, zda by nešla do Vily, že shánějí těhotnou ve třetím trimestru… Netuše, že dítě, které čeká, je šéfa PR TV Nova, a neuvědomujíc si, že moc těhotných před porodem mezi bandu duševních chudáků do Vily asi chtít jít nebude. Koho budou shánět příště? Slepého teplého vozíčkáře bez nohy a s feťáckou minulostí???

Problém VyVolených je ve způsobu rozdělení pravomocí na Primě, která se nepohne z místa, dokud její majitel nevyhodí ty, kteří ve své práci dlouhodobě selhávají. Na Nově, pro kterou teď pracuji, platí „Neumíš, nemáš sledovanost, jdeš od válu, tady se hraje první liga“. Na Primě místo toho řeší, jak umlčet drzé novináře mého typu, jak zabalit divákům průser do výmluv, a hlavně, co vím od lidí, kteří odcházejí nebo jsou vyhazováni pro drzost či podezření z úniku informací, střední management se před tím vyšším tváří, že je vlastně všechno v pořádku.

Není.

„Lepší zůstanou“ platí momentálně na Primě snad už jen ve Vile VyVolených.

Která je houfem neschopných zoufalců přesným zrcadlem televize, která je servíruje.

VyVolení půjdou brzy do kopru a budou padat hlavy.

Jenže jako pokaždé na Palmovce to nebudou ty správné…

Související články

Další články