Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Frackovo okénko: Otec protekčního hokejisty je samozřejmě v právu! Růžička měl za úplatek nechat kluka hrát!

Růža je pro mě něco jako božstvo. Ale tohle nezvládl a přitom to bylo tak snadné - dodržet dohodu.
Zdroj: profimedia.cz
Pokud si jako šéfredaktor vezmu do kapsy pětilitr za to, že vydám článek s nějakým nenápadným reklamním sdělením, protistrana očekává, že to splním, tedy že napíšu o křtu nového kavitačního přístroje a do galerie dám pět fotek Mesarošové před rollupem s logem. Pokud se mi do toho nechce, neb to zjevně nezapadá do konceptu a trpět bude čtenář, měl bych pětilitr odmítnout. Zachovat se jako Vladimír Růžička, čeká mě to samé, co jej. Udání nespokojeného zadavatele.

Samozřejmě že úplatky dávno neberu, protože to dělají redaktoři, kteří nechápou, že jsou "jasní", a proto se z nich nikdy nestanou šéfredaktoři.

Ale když už, tak to udělám chytře.

Vladimír Růžička je bytost, o které jsem řekl ve dvaceti rozhovorech, že po otci a ženě je jediným na světě, koho poslouchám, koho respektuji. Ale je to pitomec ještě větší než bohatý papínek, co nechápe, že když synek zjevně nemá talent, těžko se prosadí na ledě, i kdyby otci ten klub patřil.

Růžička stejně jako stovky jiných trenérů prostě přijal pobídku a něco slíbil, respektive mu bylo jasné, co se od něj očekává, aby následně tak nějak vyhověl/nevyhověl, a když byl zadavatel nespokojený, dal mu najevo, že věc považuje za uzavřenou, aby následně nereagoval na jasné sdělení, co protistrana udělá v případě, že se věc neurovná.

Měl prostě kluka nechat zahrát. Ano, jistě, hokejová rodino, přeci nepustí do špičkové soutěže amatéra, ale proč si za to tedy bere peníze, případně proč předstírá, že nevěděl, za co si je bere.

Co se stalo mezi ním a HC Slavia, že nemohl, tváří v tvář blížícímu se průseru, věc hasit a klub, kterému zasvětil dvacet let a který je jeho "srdeční záležitostí", mu hodinu po zveřejnění toho videa vrazí kudlu do zad? Proč neinformoval média nebo policii, že čelí vydírání? Proč nedomyslel následky, copak nezná média, o kterých mluví v každém rozhovoru? Copak mu protistrana nesdělila, co a kdy udělá? Na co naivně spoléhal? To je opravdu takový idiot?

Na hokej a Slavii jsem chodil roky, jezdil ven na play off. Je to, jak říká maminka kamaráda-intelektuála, "zábava pro pracující" a je to pravda. Hokejovou rodinu tvoří vesměs pitomci. Ti na Růžičku pokřikovali nejhorší nadávky, když přijel se Slavií, ale uznávají ho jako nejlepšího trenéra, kterého může nároďák mít, a je to pravda. Teď vykřikují, že je buď zloděj, nebo správňák, co ho natřel idiot, který je hoden opovržení víc než Růža, co prostě neodolal půlce na stole v českejch.

A Čecháček si klepe na čelo, co je to za dva voly a on aby se teď bál, že Růža rezignuje, vezme to Lojza a nepřijede Jarda. Ten samý Čecháček, co by ty peníze stopil taky, co by, mít prachy a synka s ambicemi, asi udělal to samé. Ten samý, nesoudný a hloupý, hokejem zaslepený Čecháček, jako je Vladimír Růžička.

Obojí, odsoudit jednostranně otce a zastávat se, byť s výhradami, koučova řešení, je špatně a pitomci to nemohou vědět, protože jsou stejní pitomci jako trenér reprezentace. Růžička není zloděj, jen považoval věc za běžnou, neb v tom systému pracuje roky a ví, že "dole" je tohle běžné. Ale on není dole, je trenér nároďáku, je šéfredaktor a takhle se chovají košťata, ne šéfredaktoři.

Šéfredaktoři totiž berou chytře, a to z podstaty a logiky věci. Kdyby byli hloupí, nejsou šéfredaktoři.

Ale tohle je hokej, kde může šéfovat i pitomec, který dokonale rozumí hře.

Pak ale nemá hrát hry, které pitomcům určené nejsou, protože pitomci v nich vždycky udělají chybu.

A za chyby se platí.

Autor textu je fanouškem HC Slavia Praha a dál Růžičku uznává jako božstvo, i když je Růžička naivní hlupák.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy