Vetchý mě včera sesekal u obvodního soudu za článek z dnes již zaniklého týdeníku Spy, který označoval jeho doprovod na Českých lvech 2013 za milenku a ona to byla manželka, což se kolegům z online médií dobře stahovalo, zatímco já rotačky zastavit nemohl. Nevymlouvám se na to, stejně jako na fakt, že jsem v té době dávno vedl eXtra a Spy dozoroval více méně tajně.

Prostě přijímám odpovědnost, udělali jsme chybu a za ty se v téhle branži platí, jen si s dovolením ještě dovolím u vrchního soudu při odvolání znovu říct Ondrovi do očí, že je lhář, protože postavil obžalobu na lži, že jsem si jeho manželku „popletl“ schválně, protože ji znám dvacet let, zatímco já ji do prvního stání živou potkal možná jako dítě a nepamatuji si to.

Tribun lidu, bič boží a pan Pravda mě tedy porazil lží, což mi dává právo se na sebe dál dívat do zrcadla jako na lepšího člověka, než je on. Chyboval jsem, přijal to a říkal jsem jen pravdu. Ondřej postavil obžalobu na lži a nenávisti k mé osobě a bulváru, při své inteligenci dobře ví, že poznat jeho ženu, vychutnám si konkurenci, případně že kdybych mu chtěl cíleně ublížit, nebudu to řešit přes boxík v tištěném časopise uprostřed dvoustrany o Lvech. On věděl, že jedná zištně a tvrdí v rámci svého celoživotního boje zřejmě nepravdu, ale lhal dál. A to mi přijde ubohé, ubožejší než konání mé. Já to jen odflákl a podcenil, ale lháře to ze mě nedělá. Nelhali jsme úmyslně, on ano! Víc k tomu nemám, jen prosím o lynč až po odvolacím řízení u vrchního soudu, kam půjdu zase říct pravdu a pan Vetchý tam půjde zase lhát…

A teď to hlavní, na co všichni čekáte. Ano, včera prohrála kvůli panu Vetchému nejen pravda, ale kvůli většině aktérů dostal na prdel i vkus. Zejména já jsem se outfitem vyznamenal, a tak nezbývá než dát slovo mému" externímu veliteli kriminální módní policie eXtra.cz Sashovi Isarovi, který nad momentkami od soudu kroutil hlavou rekordní tři hodiny a dvacet minut.

Sašo, máš slovo:

Součástí každého justičního systému by měl být určitý respekt vůči samotné instituci, což se dress codu bytostně dotýká. Aktéři této kauzy to absolutně nerespektovali… Co začít už tím, že si vezmu košili a sako.

K jednotlivcům:

Lenka Radoňová – advokátka Vetchých:

Jako právnička by měla vědět, jaký dress code je vhodný do soudní síně. Že tam chodí jak hastroši Novotný s Vetchým pokaždé, jsem si zvykl, ale paní doktorka mě na fotkách z loňského stání dostala do kolen. Měla by si vzít nějaký příjemný kostýmek, nejlépe sako a sukni, vlasy minimálně do culíku nebo do lehkého drdolu, což neudělala ani včera, kdy se měl číst rozsudek. Její vysoké boty a la koňská stáj radši nebudu komentovat… Celkový dojem? Působí levně a nevhodně vzhledem k vážnosti její profese a situaci.

Pavel Novotný – svědek a zlo:

Sorry, ale šéfredaktor eXtra na fotkách vypadá jako nechutná hromádka neštěstí – neupravené vlasy, zarostlé fousy a k tomu sice značkové a sladěné, ale pro soud zcela nevhodné oblečení! Novotný s Vetchým si alespoň v jednom mohou podat ruce, oba patří s tím, co u soudů v oblasti módy předváděli, někam do hor, kam by si asi měli vyjít a vyříkat si to.

Irena Vetchá – poškozená:

U paní Ireny je vidět nějaká snaha o vytvoření elegantního outfitu, ale bohužel nic k ničemu se nehodí. Jít do soudní síně v džínách a trackových botách opět je trefa do bílého a nešťastná volba. Outdoorová móda rozhodně nepatří do soudní síně!

Ondřej Vetchý – poškozený:

Pana Vetchého mám rád jako herce a vážím si ho, ale bohužel působil pravidelně největší dresscodový faux pas celé té několikadílné tahanice. Jeho oblečení je absolutně nevhodné do soudní síně pokaždé… Je vidět, že má rád hory, přírodu a svůj TV seriál, ale mít ve svém šatníku nějaké sako a košili není nikdy na škodu. Navíc obojí má, proto mě napadá jen jediné vysvětlení, dostal zaplaceno za PR seriálu Případy I. oddělení, a tak dělal reklamu.

Jiří Trunečka – advokát žalované strany:

Právník vydavatele Spye, budiž mu země lehká, je jedinou bytostí v kauze, která pro mě POKAŽDÉ respektovala dress code. Pan Trunečka má podle mě zkušenosti se základy společenského chování a etikety a bohužel je jako jediný z téhle prazvláštní sestavy, kdo si získal můj obdiv a chválu!