Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Frackovo okénko: Manuál pro další přežití ve Vile! Článek je určen pouze zbylým finalistům VyVolených 4!

Vladko má svůj svět.
Zdroj: Prima FTV
+ Další fotografie

Milí VyVolení, jako šéfredaktor předního bulvárního média, který se vaší show věnuje, a jako člověk, který kdysi podobným formátem prošel, jsem byl požádán, abych vám sepsal několik bodů pro vaše další konání ve Vile. Tady je…

1. Proč trpíš? Protože jsi mezi debily!

Pokud ti to ještě nedošlo, základním kritériem při sérii castingů před show bylo vybrat pokud možno soutěžící s nižší inteligencí, emoční nevyrovnaností a nervovou labilitou, ideálně s nevyjasněnou sexualitou, která je v kombinaci se stresujícím prostředím živého televizního vysílání a alkoholem zárukou toho, že se divák bude bavit. Jsi tedy mezi naprostou lůzou, uvědom si to a jednej podle toho.

2. Sebereflexe je nutná, a to už proto, že jsi také debil!

Ano, já vím. Při čtení 1. bodu sis položil otázku, co tedy děláš ve Vile ty. Nebudu tě napínat, jsi stejný idiot jako ostatní, jinak by tě nevybrali. Čím dříve si to připustíš, tím to bude pro tebe lepší. Věř mi, dívám se na tebe v televizi a zatím si pořád myslíš, že jsi chytřejší než ostatní. Nejsi, ale to nevadí, neboj, oni tě také přechytračí. Nemůžou, bez mozku to totiž nejde ani při nejlepší vůli.

3. Nesnaž se eliminovat další lidi z Vily, nemá to cenu!

Tvoje snaha intrikovat a někoho se zbavit, aby ubylo debilů a hlavně konkurentů, je zcela zbytečná a promiň, pro nás – znalce, komická. Debilů neubude, neb za každého vyřazeného přijdou jiní dva.

4. Neřeš, kdy už nás konečně ubyde a proč pořád přicházejí další soutěžící!

Ano, já vím, vypadne jeden, přijdou dva jiní. Vypadnou dva, přijdou tři a s nimi další dva jako hosté. Namísto aby vás ubývalo, tak vás přibývá, což tam všichni vnitřně řešíte jako hlavní bod programu. Já ti rozumím, ale trápíš se zbytečně, protože ty vyhrát nemůžeš, nejsi-li Vladko Dobrovodský, ale to nejsi, protože Vladko by takto dlouhý text četl jenom sem hodinu a na to nemá pro hysterčení čas.

5. Vyhrát to nejde, co tam tedy ještě děláš?

Chceš-li po té sérii chyb udělat něco chytrého, nech se vypalcovat a jdi domů (neboj, stačí si vzít do Duelu Vladka). Podívej, pokud ses chtěl proslavit, už se stalo. Samozřejmě ještě nevíš, že se z tebe nestala celebrita a hned z Vily jdeš přes tři večírky zpátky ke krumpáči, ale to přijde. Ve Vile budeš jen dále týrán pro potěchu diváků, abys nakonec nevyhrál, protože vyhrát může on. Jenom on, rozumíš? Lidi mají rádi loosery, kteří jsou čistí, a vždycky jim nakonec pomohou. Ano, já vím, že Vladko je kokot, ale je upřímný, říká věci tak, jak jsou, a je to primitiv stejně jako ti, kteří se na vás dívají. Ale hlavně je Vladko zábavný a jeho podíl na sledovanosti je obrovský. I kdyby někdo dostal 100× víc esemesek v Duelu, pošlou zpátky Vlada, protože udělá obden hysterák, klekne si, rozpláče se, bude se tři hodiny houpat v křesle a mluvit sám pro sebe, bude prostě jen svůj a tohle Prima potřebuje. Nakonec bude ve finále logicky s nějakým dalším kokotem, který je ale na rozdíl od něj oblíbený. Proto je veškerá tvá snaha se k němu lísat marná. Má vás všechny na salámu, ví, že vyhraje, a ví, že jsi kokot. Za svůj nešťastný život už žil ve Vile VyVolených více než šest měsíců a ví, že tam s ním bydleli, bydlí a budou bydlet jen další samí kokoti.

6. Nenavazuj vztahy!

Některé blby drží ve Vile vztah. Nevědí, že je to jen vztah televizní, který vznikl ve specifickém prostředí, které tomu nahrává. Navíc, i když vztah navážeš, nikdy nevíš, zda jsi ho jako heterosexuál omylem nenavázal s homosexuálem, případně naopak. Ano, já vím, ty tam máš XY a o něm (ní) víš vše, ale víš ty sám, jakou máš sexualitu? Jsi si fakt jist(á), že nejsi gay nebo lesbička? Je rozumné v tomto stavu začínat nový vztah, nota bene v televizi? Není, ale tobě už by stejně mělo být všechno jedno, když jsi to nechal zajít až sem.

7. Nesnaž se získat si diváky, nevidí to.

Veškeré tvé pokusy o to, působit chytře a slušně na diváka, jsou zbytečné, Prima je nikdy neodvysílá. A to je jeden z důvodů, proč nesmíte vědět, co se vysílá. Vole, vše je pro diváckou potěchu přestřiháváno, uváděno do jiných kontextů, účelově vyprovokováno atd. Kdybys tak viděl klasický díl VyVolených. Jeho bodový scénář vypadá takto: Vladko se houpe a rozdává rady do života – hádka lesbiček – hádka gayů – bitka svalovce heteráka se svalovcem bisexuálem, který se zastává lesbičky – kozy venku ve vířivce – plnění úkolu na verandě – Vladko má záchvat v kuchyni, při kterém přebíhá na zahradu a končí v ložnici (občas průběh koupelnou, kde se ostříhá) – hromadné posedávání okolo stolu, kde je pomlouván někdo, kdo u stolu není – další záchvat Vladka, kterému vadí, že je pomlouván někdo, kdo u stolu není – závěrečné titulky a pod nimi Pergnerová slibuje, že v příštím díle uvidíme záchvat Vladka kvůli tomu, že je pomlouván někdo, kdo už ve Vile není a kdo nemá právo se bránit. Prosím tě, milý soutěžící, kam se má do tohohle šikanzenu vejít tvé moudro?

8. Vladka se zbavit jde, ale nestojí to za to.

Dobrovodského nejde z Vily nijak eliminovat. Chtějí ho tam diváci a chce ho tam Prima. Na rozdíl od tebe. Ty jen za sedm set denně sloužíš mému obveselení. Vladka jde, kamaráde, jedině zabít, ale zaprvé se to nesmí, zavřou tě a pět milionů vyhraje někdo jiný a navíc, nejsem si ani jist, zda by jeho smrt byla opravdovou zárukou toho, že se nevrátí.

9. Co s nabytou slávou?

Podpiskartami, manažerem a hodinami zpěvu a moderování se po vypadnutí vůbec nezatěžuj. Byla by to zbytečná práce, věř mi.

10. Fakt lepší zůstanou?

Idiote! Lepší nezůstanou! Je to jen znělka! Zůstane Vladko!!!

Související články

Další články