Tento text je určen výhradně finalistům show Česko Slovensko má talent, ostatní jej nepochopí nebo mu nebudou věřit, proto není třeba s ním ztrácet čas! (pozn. aut.)

Milý finalisto Talentu, tady máš pět bodů, které jsou pro tebe důležité, ale protože jsi mladý a naivní, k ničemu ti nebudou. Věříš totiž Primě a Slávikovi, že letos bude všechno jinak, a tak je to v pořádku, protože o to silnější pak bude tvá zkušenost a do šoubyznysu půjdeš zocelený a bez iluzí. Tak tedy zbytečně čti:

1. Jaro se (ne)postará

Když jsi Primě podepisoval doložku o mlčenlivosti, nebylo to proto, abys mlčel o tom, že jsi postoupil. Bylo to proto, abys mlčel, až vyhraješ a zjistíš, že to je vše a že se o tebe Jaro ani nikdo jiný fakt nepostará. Dobře ti tak, blbečku, ale co, alespoň vystřízlivíš!

2. Kde já už jsem je viděl?

Máš pocit, že své konkurenty znáš z dřívějška? Že jsou s tebou ve finále uměle vytvořené kapely, milenky Jara Slávika (jedna jeho ex je i v porotě, ale pst, to se neříká) a další uskupení, která vypadají, jako by je někdo vyrobil jen kvůli Talentu? Že někteří finalisté mluví rusky, kazašsky, ugrofinsky a mongolsky a vypadají, že už prolezli deset Talentů v jiných zemích? Že některým finalistům režisér Jeffo Minařík trošku pomáhá, co se týče jevištní show, a někteří jsou v jeho nemilosti? Že už teď jsi podepsal deset věcí, které jsi nikdy podepsat nechtěl? Že je divné, že někteří semifinalisté už v červnu věděli, že v listopadu budou ve finále? Vítej v Talentu!

3. Dopadneš jak Pavlusík a patří ti to!

Říkají ti něco jména Dae Men, Atai Omurzakov nebo Jozef Pavlusík? Že ne? To je v pořádku, jsou to všechno vítězové Talentu, o které se staral „producent“ Jaro Slávik. Dae Men utekli, jen mohli, Ataie už u nás nikdy nikdo neviděl a Pavlusík už zase na Slovensku hryže kůru ze stromů a jezdí vlakem. Další na řadě jsi ty! Jo, jasně, letos to bude všechno jinak, hi hi.

4. Zkusíš to ve finále přes postel a podělá tě Lucka!

Pokud jsi finalistka, zapomeň, že prolezeš přes Jarovu postel. Teda, on tě střihne stejně, ale nepomůže ti, proč taky, když nepomáhá ani vítězům… A navíc, zjistí to Lucina a zařízne tě jako Krézlovou. Proč? Tomu bys nevěřila, protože napsat, že spolu Lucina a Pan Producent kdysi půl roku trtkali, nevěřila bys výplodu choré bulvární hyeny. A neříkej si teď, že bys mu nikdy nedala. Za prvé, už jsi mu dala, co bys jinak dělala ve finále. A pokud ne, tak neboj, v říjnu to doženeš, respektive budeš muset! Dobře ti tak, tohle je šoubyznys, maličká!

5. Jsi jen účinkující, všichni tě mají na salámu a ty jediný to nevíš!

Prober se. Prima ti nabízí provaření ksichtu, nic víc, nic míň. Jsi koště, které slouží show. Po prosincovém finále zhasnou světla a je konec. Pokud vyhraješ, vystoupíš 2× zadara ve Vegas, kde má Jaro super kontakty, hi hi, potkáš se se Simonem Cowellem, vyfotíš se s Lucií Bílou a měsíce budeš urgovat peníze z výhry. Thats all. Ne, nejsi obětí podvodu, jen vítej v realitě. A kdyby v tobě tento text nechal nějaké pochybnosti, tak se neboj a věř Jarovi a Primě: Letos bude všechno jinak…

Hodně štěstí v šoubyznysu a ve splnění tvého snu ti přeje

Pavel