Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Frackovo okénko: 5 důvodů, proč dnes Slavia vyhraje fotbalové derby! Pražská kavárna už může slavit!

Zdroj: profimedia.cz
283. derby dnes na Letné překvapivě ovládne pražská Slavia, ač to na to fakt původně nevypadalo. Důvody jsou přitom zjevné!

1. Sparta je nadutá a přehlíživá

Jistě, rudé kůže melou před zápasem o tom, jak je derby nevyzpytatelné a kdesi cosi, ale v hlavách mají stejně jen a pouze tři body. Chtějí bláhově titul, nejsou ochotni se smířit s pěkným druhým místem a stále naivně věří, že je ještě možné ligu vyhrát. A tak musí vyhrát dnes a zase tak těžké by to být nemělo. Hrají sice nevyzpytatelné derby, ale s dvanáctým mužstvem tabulky. A to je ten problém. Slavia udeří, Sparta, hnaná dvaceti tisíci dělníky to otevře a tumáš 2:0 do kabiny a na konec ještě třetího z vymyšlené penalty, ať máte o čem přemýšlet.

2. Sparta si vyhrát nezaslouží

Sparta Praha je ve výborné formě a předvádí atraktivní fočus, ale jinak je to velmi nesympatický oddíl v čele s podvodníkem Lafatou, který se tuhle za nafilmovanou pentli omluvil jen pod bičem tiskového mluvčího, ale hlavně to nebyla ani omluva, byly to fráze před vyhlášením fotbalisty roku, ale Lafata je dále důvodně podezřelý, že je doma pod peřinou rád, že to udělal, a nemrzí ho to. K tomu všemu je prokazatelně mezi fans Sparty více pitomců a rasistů než mezi slávisty, kteří si naopak trochu toho štěstíčka zaslouží. Jestli existuje spravedlnost, vyhraje Slavia. Hm, takže nevyhraje. Ne, vyhraje i tak. Proč? Protože Slavia.

3. Slavia venku umí!

Slávisté dokázali v probíhajícím ročníku už 2x (slovy dvakrát) vyhrát venku!!!! Sparta jen devětkrát. Takže Slavia umí venku vyhrát, navíc je tak trochu na řadě.

4. Slavia je chytřejší

Na připitomělou Spartu toho stačí málo. Hraje pořád stejně, navíc nemá brankáře. Chytří slávisté hned ze začátku nechají pitomce deset minut útočit a poté začnou předstírat taktiku tzv. "holomajzny", na což Sparta skočí, pouze se bude snažit z té holomajzny občas vytřískat standardku, po které by jako poslala centra a Lafata dal z metru ze skrumáže gól. Ale ejhle, Slavia, která bude mít Spartu přesně tam, kde chtěla, tedy v režimu "musíme dát na 1:0 a pak jsou v prdeli", přesně v tuto chvíli udeří, a než se Letná probere, bude se zase hrát holomajzna, ale za stavu 0:2 (autor prosí čtenáře, aby toto info nešířili, ještě se to dozví na Spartě, přečíst si to nemohou, neumějí, ale z doslechu, a bude po taktice).

5. Slavia chce poháry

V Edenu se tváří, že jsou rádi, že jsou rádi, ale kdepak. Pod pláštíkem přežití těsně pod hranicí sestupu se skrývá plán útoku na účast v evropských pohárech, pravda, Liga mistrů je možná pro letošek ztracená, ale kdo ví. No, a protože Slavia chce poháry, tak je logické, že toho docílí tak, že bude sbírat takové ty body, co se dávají v lize. Pokud dnes vyhraje, dostane tři. Takže o čem se tu bavíme?

Autor textu je fanatickým slávistou, přesto se snažil zachovat objektivitu.

Související články

Další články